Част от пренасочваните от Черноморието украински бежанци започнаха да пристигат в Пловдив. Припомням, че се предвижда те да бъдат настанявани в сградата на бившата Белодробна болница.
Днес изтича мисията в България на нидерландските изтребители за съвместна охрана на въздушното ни пространство. На тяхно място засега няма друга мисия от натовска държава. С бившия военен министър Велизар Шаламанов ще разгледаме ситуацията на продължаваща война близо до страната ни и армия, която се нуждае от сериозно превъоръжаване.
Екипите за борба с градушките, както е известно, са затруднени от полетите на самолети по време на градоносна буря. За координацията с военната и гражданската авиация и за готовността им за действие ще говорим с Никола Ковачев, който ръководи полигона за борба с градушките в Поповица.
Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив в партньорство с Централният кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната вестта за подобни търговски обекти още преди месеци. Възможно ли е те да..
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Как плануваме лятото, и споделяме ли плановете си с околните, или пази суеверно тайна за всичко? С този въпрос обединяваме темите в днешното издание на "Вход свободен"! В "Уроци по щастие" продължаваме темата за качествената почивка, а днес очаквайте конкретни идеи и напътствие от консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева. В "За и..
Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..