Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Добро утро, ден!" с Олга Петрова

| обновено на 02.09.22 в 19:08

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ готува галеристката Олга Петрова.  Нейната галерия се намира на метри от сградата на Община Пловдив на площад „Стефан Стамболов“. Вече 17 години пространството на „Аспект“ удържа високото ниво на художествения вкус.

Пловдивчанка по рождение и дух, филолог по образование, тя се впуска с любопитство  в поредния си житейски проект, който за нея се превръща в смисъл, носещ обаче задължително и радост. За щастието в работата, изненадите в живота и комфорта със себе си и ежедневните предизвикателствата -  галеристката Олга Петрова: 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Алтер его“ - трибют към Тодор Климентов

Тази събота в „Алтер его“ ще си спомним за сатирика Тодор Климентов. Ще звучи гласът му от личния архив на водещия, а за общите си преживелици с него ще споделят високите сатирици Васил Сотиров и Вихрен Бънков. Тодор Климентов беше филолог, сатирик, добър човек. Роден на 06.10.1941 г. в село Иванча, Великотърновско. Завършва гимназия..

обновено на 11.10.25 в 10:30

В „Добро утро, ден!“ – Сюзанна Арутюнян-Василевска

Директорът на Драматичен театър – Пловдив, Сюзанна Арутюнян-Василевска, ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден!“. Тя е родена в Ереван, Армения. Завършва специалност „Пиано“ в НУМТИ „Добрин Петков“, а след това и „Педагогика на обучението по музика“ в АМТИИ.През 2018 г. придобива академична длъжност „доцент“ по специалност „Артмениджмънт..

обновено на 10.10.25 в 17:48

Реалности и отражения „Ден след ден“

Протестът за редовен транспорт до Пловдив разширява мащаба си. От тази неделя още четири села се присъединяват към протестиращите от село Труд – това са селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. „Искаме човешки условия, редовни курсове, нови автобуси!“ – заявяват хората от тези села, които стигат до Пловдив с претъпкани и..

публикувано на 10.10.25 в 14:51

“Вход свободен” - предимно слънчево

Октомври прави плах опит да се върне към фабричните си есенни настройки, но тенденцията е към средни стойности на максималните температури +17 градуса. Вярно , почти без валежи, което радва след потопа от изминалата седмица и най- малкото не предизвиква нито стрес, нито депресии. Казвам го, защото е благоприятен момент да отбележим Световния..

публикувано на 10.10.25 в 09:10

„Точно днес“ за психичното здраве и изборите

В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..

публикувано на 09.10.25 в 16:51