Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Йорданка Петкова в "Добро утро, ден!"

| обновено на 09.09.22 в 15:17

Тази седмица в рубриката "Добро утро, ден!" ще ни гостува Йорданка Петкова - пловдивчанката, която преди 11 години стана инициатор всяка година да  номинираме най-добрия човек на Пловдив. Една прекрасна идея, подкрепена и от Община Пловдив, която вече определено е традиция и запазена марка за града ни. 

Йорданка е председател на НАЕ - организацията, която е в подкрепа на хората с наследствен ангиоедем и координатор на Национален Алианс на хора с редки болести. Още една кауза в първо лице и многобройни инициативи, свързани с десетки човешки съдби.

И не на последно място тя е писател - автор вече на 7 книги, в които вярата в доброто, любовта между хората, чудесата, които осмислят живота ни се преплитат в човешки истории. 

Слушайте ни в 7.30 всяка сутрин от 13 до 17 юни в програма "Точно днес", а в събота след новините в 7 ч.



Още от категорията

Всичко (ли) тече "Ден след ден"

Темите в следобедния информационен блок днес до 17.00 часа. В Перущица са без вода. Ако в ранна пролет ги мъчи сушата, какво идва през лятото? Въпросът отведе Иванка Петкова в градчето и във ВиК, които правят планов ремонт, но и чертаят обезпокоителни прогнози. Кметът на Асеноврад Христо Грудав разказа за усилията на общината да реши воден проблем на..

обновено на 24.03.23 в 14:52

"Вход свободен" - последен делник

В последния ден от работната седмица ще си говорим за силата на промяната, за умението да се адаптираме, за потребността от действия и взимане на решения. Всичко това, в компетентната компания на събеседника ни Елица Стоичкова - представител на организация Ген ключове. В петък традиционно ви представяме и рубриката "Четем с Радио Пловдив" Започваме след..

публикувано на 24.03.23 в 09:30

„Точно днес“ – пролетНо и не само...

В последното работно утро на седмицата говорим за високите цени, напрежението сред студентите, но и не само. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Правителствени мерки за ограничаване на надценките в тъгровската мрежа. Ще имат ли ефект? Бившият вицепремиер и министър на икономиката Николай Василев ще бъде наш събеседник по темата...

обновено на 23.03.23 в 16:58

Пролетно почистване и променливо време в "Ден след ден"

Ударно почистване в пловдивския квартал "Столипиново". Защо сега, защо толкова явно и под наблюдението на прокуратурата ? Отговорите дава репортажа на Елена Крушкова, която провери какво се случва на място. А към темата прибавяме и позицията на прокуратурата, която представя Емил Костов.  А защо се стигна до масов бой в една от на махлието на Девин..

публикувано на 23.03.23 в 15:02

Изкуство, космос, любов и брак във „Вход свободен“

Днес ви срещаме с художника Христо Бозуков, който разказва своите космически истории на бялото платно. Изложбата му „ Space transit“ се открива в галерия „Артистика“, във вторник, на 28 март, от 19.30 часа. Ще си говорим и за лекция на тема  „Как да  разцъфти любовта в брака“ на 28 март, от 18.30 часа в  ритуалната зала, намираща се в..

публикувано на 23.03.23 в 09:30