Още един цикъл от политическите конфликти ще приключи, как - предстои да разберем скоро, защото гласуването на актуализирания бюджет е през тази седмица. За новите реалности, избори или правителство на малцинството ще говорим с политолога Страхил Делийски.
Д-р Александър Симидчиев, народен представител от Демократична България ще коментира както политическата, така и здравната ситуация у нас, днес в МУ- Пловдив се открива голям форум посветен на качеството на въздуха и здравето ни. От години той работи по темата със сдружението му "Въздух и здраве".
От д-р Мариана Чолакова от "Дом за Пловдивската опера" ще научим темите на откритото заседание на съвета на фондацията. Защо въпреки, че беше обявено получаването на 300 000 лева от Министерство на културата за проектиране на нова сграда на операта процедурата се бави, и още за ремонта на Концертна зала в Пловдив и следващите стъпки.
Излъчваме и поредния репортаж "Евранет плюс" преди 9.00 часа, а след това в зона "култура" Веселина Пеева ни среща със Здравка Евтимова, те разговарят за премиерата точно днес в Пловдив на най-новия роман на писателката "Резерват за хора и вълци".
"Добро утро, ден!" продължава с гостуването на Йорданка Петкова, от Националния алианс на хората с редки болести.
Директорът на Драматичен театър – Пловдив, Сюзанна Арутюнян-Василевска, ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден!“. Тя е родена в Ереван, Армения. Завършва специалност „Пиано“ в НУМТИ „Добрин Петков“, а след това и „Педагогика на обучението по музика“ в АМТИИ.През 2018 г. придобива академична длъжност „доцент“ по специалност „Артмениджмънт..
Протестът за редовен транспорт до Пловдив разширява мащаба си. От тази неделя още четири села се присъединяват към протестиращите от село Труд – това са селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. „Искаме човешки условия, редовни курсове, нови автобуси!“ – заявяват хората от тези села, които стигат до Пловдив с претъпкани и..
Октомври прави плах опит да се върне към фабричните си есенни настройки, но тенденцията е към средни стойности на максималните температури +17 градуса. Вярно , почти без валежи, което радва след потопа от изминалата седмица и най- малкото не предизвиква нито стрес, нито депресии. Казвам го, защото е благоприятен момент да отбележим Световния..
В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..
Изборът на нов управител на УМБАЛ "Пловдив" предизивика лекари, сестири и пациенти на протест. Те не приемат ортопеда д-р Йовко Червенков да заеме поста след добрите резултати, които предишното ръководство, начело с д-р Динчо Генев е постигнало. Д-р Генев също се яви на конкурса, но не го спечели. Атмосферата от протеста ще чуем репортаж на Даниела..