Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Психология и астрология в неделния „Шейкър“

До върха на планината има много пътеки. Разбира се, че сме си избрали най-приятната.

Тази неделя, говорим за щастието и баланса във втората половина от живота. За баланса на мъжката и женската енергия, за архетипа на мъдреца и война. Коментираме с Мартина Иванова, холистичен терапевт, практик и преподавател по енергийна психология към Британската академия по ТЕС и Пренареждане на Матрицата, и Българска асоциация за енергийната психология.

Гостува ни и Йордан Йорданов, общественик, автор на няколко книги за образование и възпитание. Той гостува в качеството си на съставител на книгата „Астрология-лекции“, от Иван Андонов Изворски. Първо оригинално издание на неговия труд. Книгата беше представена, тази седмица, в Пловдив. Говорим за древните корени на тази наука и ролята на българите.

Започваме, след новините в 7 сутринта. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В „Добро утро, ден!“ – Сюзанна Арутюнян-Василевска

Директорът на Драматичен театър – Пловдив, Сюзанна Арутюнян-Василевска, ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден!“. Тя е родена в Ереван, Армения. Завършва специалност „Пиано“ в НУМТИ „Добрин Петков“, а след това и „Педагогика на обучението по музика“ в АМТИИ.През 2018 г. придобива академична длъжност „доцент“ по специалност „Артмениджмънт..

обновено на 10.10.25 в 17:48

Реалности и отражения „Ден след ден“

Протестът за редовен транспорт до Пловдив разширява мащаба си. От тази неделя още четири села се присъединяват към протестиращите от село Труд – това са селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. „Искаме човешки условия, редовни курсове, нови автобуси!“ – заявяват хората от тези села, които стигат до Пловдив с претъпкани и..

публикувано на 10.10.25 в 14:51

“Вход свободен” - предимно слънчево

Октомври прави плах опит да се върне към фабричните си есенни настройки, но тенденцията е към средни стойности на максималните температури +17 градуса. Вярно , почти без валежи, което радва след потопа от изминалата седмица и най- малкото не предизвиква нито стрес, нито депресии. Казвам го, защото е благоприятен момент да отбележим Световния..

публикувано на 10.10.25 в 09:10

„Точно днес“ за психичното здраве и изборите

В световния ден на психичното здраве и на фона на зачестяват случаите на насилие сред подрастващите форум в Пловдив събира на едно място ученици, учители, родители и експерти. Какво ни казват децата с езика на агресията? Отговор на този въпрос ще даде Магдалина Танчева, психолог и арттерапевт с богат опит в работата с деца. И още говорим за..

публикувано на 09.10.25 в 16:51

Факти с различни оценки "Ден след ден"

Изборът на нов управител на УМБАЛ "Пловдив" предизивика лекари, сестири и пациенти на протест. Те не приемат ортопеда д-р Йовко Червенков да заеме поста след добрите резултати, които предишното ръководство, начело с д-р Динчо Генев е постигнало. Д-р Генев също се яви на конкурса, но не го спечели. Атмосферата от протеста ще чуем репортаж на Даниела..

публикувано на 09.10.25 в 14:04