Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Накъде ще ни отведе седмицата питаме "Точно днес"

България даде път на Скопие за преговори с ЕС. Едно трудно решение, взето изцяло под евроатлантически натиск или  историческа стъпка за пренареждане на пластовете в балканската територия на конфликти, патриотарство и национални каузи. Еволюция в двустранните отношения или проиграна възможност за постигане на по-добър резултат бе българският отговор на френското предложение за европейското бъдеще на РСМ? По темата ще разговаряме с доц. Спас Ташев от БАН.

Факторите, причиняващи професионален стрес и последвалата промяна в периода 2015-2020 г. в условията за работа на полицейските служители обсъждат  на регионален форум в Пловдив представители на Синдикалната федерация на служителите в МВР . За оценката на риска на работното място и проблемите в системата на вътрешното ведомство – събеседник  - Валентин Попов – председател на УС на СФСМВР.

Методи Андреев – депутат от ОДС, РБ и ГЕРБ, бивш шеф на парламентарната комисия по досиетата, ще попитаме накъде се движи България оттук нататък с промените. Преди малко повече от седем месеца той бе категоричен, ча макар и различни по идеология, политическите сили в управленската коалиция ще постигнат разбирателство, но то няма да е монолитно и че „промените няма да се случат така бързо, както искаме“. Това бе тогава. А днес?

Политическите ходове на БСП при участие в преговорите за ново правителство,  тема на проведения в неделя Национален съвет на столетницата на първото й заседание след гласувания вот на недоверие на Правителството. За калкулираните успехи и грешки от участието си в коалиционното управление – пловдивският депутат от БСП Иван Петков.

Какво бъдеще очаква проектите  на общините в Смолянска област във време на политическа криза – репортаж на Радостина Чернокова.

В минутите за култура след 9.00  - журналистът, сценарист и режисьор на над 40 филма в областта на тракологията Цветан Симеонов. Част от тях са удостоени с престижни наши и чужди награди. В рамките на „Дни на тракийската култура“ В Културен център „Тракарт“ се излъчват два негови премиерни филма „Властелинът на езерото“ и „Виа сакра“. 

 Гост в рубриката „Добро утро, Ден“ тази седмица е Вера Вулджева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" за езиците и шума на парите

Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на държавен бюджет, след като държавната власт го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния..

публикувано на 20.02.25 в 15:27

Бойкот, заплахи и преговори "Ден след ден"

Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..

публикувано на 20.02.25 в 14:48

Изобилие и морско синьо във „Вход свободен“

Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..

публикувано на 20.02.25 в 09:30

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51