"Винаги съм говорил, че управленската коалиция е невъзможна, освен по отношение на битката с корупцията. За съжаление обаче, съдбата на тази коалиция я сблъска с неща, които опират до дълбоки идеологически различия. Войната на Путин в Украйна допълнително напука тази коалиция, поради нежеланието на БСП да признае изцяло, че България трябваше да предостави оръжия на Украйна. А освен това, курсът на ПП и ДБ към тотална антикопупционна политика не се хареса на лидера на ИТН Слави Трифонов, който явно предварително се е бил договорил задкулисно със сценаристи на неговото последно политическо шоу - от кого и в какъв размер да поиска пари". Това заяви Методи Андреев, депутат от ОДС, РБ, ГЕРБ и бивш шеф на Комисията по досиетата.
Андреев припомни, че Трифонов, в съответствие със Закона за борба с копурпцията, е трябвало да обяви своето имущество като лидер на ИТН още преди девет месеца. Досега обаче не го е направил.
"Такова нагло повечение от политици досега не е известно. Имало е политици, които са бъркали декларацията, които са забравяли, но девет месеца да не се случи това и да няма никаква реакция от страна на самата КПКОНПИ, е твърде подозрително и твърде разобличаващо.Те отдавна трябваше да започнат производство за произхода на неговото имущество."
Андреев допусна, че ако Коалицията е била двупартийна и тя е имала достатъчно депутати в НС, отдавна главните виновници за корупцията и бившите управляващи е трябвало да се срещнат с правосъдието. Тогава волята за промяна е можела да бъде по-значчителна.
"Съветвам момчетата от ПП да концентрират сили пред едни нови избори. България се нуждае от концентрирана антикорупционна коалиция, която да има повече власт в ръцете си, за да може да се справи с изключително силната политическа класа, която има мнозинство в това НС. Едните не позволяваха да се краде, другите искаха да се краде както преди и за жалост, вторите имаха мнозинство в това НС".
Андреев заяви още, че "лицето, което изпълнява длъжността президент, се оказа една руска лимонка. Въпреки че е НАТОвски генерал и знае много добре английски, застана на страната на окупатора в Украйна. Всички виждат, че политиката му в България е насочена към енергийна зависимост от Русия и в това отношение с Бойко Борисов - досегашния му противник, си приличат. Общото кратно на различните политически фигури - Бойко Борисов, Румен Радев, Ахмед Доган, Сотир Цацаров, Делян Пеевски се нарича "Кремъл".
Най-важната причина да бъде свалено това правителство е опитът на ПП България да скъса с енергийната зависимост от Русия, като подпише долгосрочни договори за доставка на газ с американски компании.
"И ако това стане в близките 2-3 месеца и действително потече газ и по интерконектора с Гърция, чак тогава България, като страна уважаваща пазарната икономика, може да води преговори и с Газпром и то при условие, че войната е приключила."
Интервюто - звуковия файл:
В навечерието на празника Голяма Богородица - 15-и август, в Бачковския манастир пристигат стотици поклонници от страната и чужбина. Те се включват в службите за утрешния храмов празник на манастирската църква „Успение Богородично“, където се пази чудотворната икона „Св. Богородица – Елеуса“. За нея е отредено специално място - вдясно от..
Стабилизиране на подкрепата за присъединяване на България към еврозоната отчитат данните от третото национално представително проучване "Присъединяване на България към еврозоната", проследяващо тенденциите при нагласите на гражданите и бизнеса в България по темата към този юли. При гражданите съотношението на положително спрямо отрицателно..
КНСБ настоява да се промени методиката на определяне на линията на бедност. Според Теодора Пачеджиева - икономически анализатор на синдиката, в момента тази линия се определя на база на общата инфлация, която излиза със забавяне. Предложената за 2026 година линия на бедност е 764 лева, но по думите на анализатора тя не е актуална. "Проблемът..
За (не)възможния мир за Украйна и новия международен ред преди срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска разговаряме с проф. Анна Кръстева. В разговора тя акцентира върху консенсусното поведение на европейските лидери пред тази среща. Това е огромно единство с ключовото участие на Великобритания, което потвърди основната теза, че мир за..
В разгара на лятото – колко харчат българите за почивката си и какъв сезон отчитат хотелиери и ресторантьори? Според директора на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов, това лято се очакват рекорди по брой туристи, най-вече от немския пазар. "Имаме увеличение на седалките, т.е. самолетните полети, към България от..