„Самостоятелното участие е най – сигурното, то е неизбежно“ – това заяви в Пловдив съпредседателят на ВМРО и български евродепутат Ангел Джамбазки по повод предстоящите извънредни парламентарни избори на 2 октомври. Като отбеляза, че са си взели поуки от коалиционни грешки, той обясни, че от ВМРО ще водят разговори с формации, които определят себе си като българофилски и имат българоцентрично, национално мислене.
Джамбазки посочи, че от „Има такъв народ“ индиректно са показали, че нямат интерес от подобен разговор. Той изключи и коалиция с „Възраждане“ като ги нарече „част от руската хибридна пропаганда в цяла Европа“, която защитава интересите на Кремъл. Евродепутатът от ВМРО нарече предстоящите избори „страшна глупост“, изкуствено създадена от ДПС с помощта на ГЕРБ и „Възраждане“.
Ангел Джамбазки нарече състава на четвъртото служебно правителство – цитирам: „впечатляващ на първо четене“. И подчерта, че в него няма хора с тежки политически биографии на корупция, а членовете на служебния кабинет са професионалисти в сътответните ресори. Според съпредседателя на ВМРО те имат да решават много тежки въпроси, тъй като предстои много тежка зима. „Заради безумната, безобразна и безотговорна политика по т. нар. Зелена сделка, цената на тока и на всички енегроносители ще бъде драстично висока“, заяви Ангел Джамбазки. Той призова страната ни трябва да търси възможности за доставка на газ откъдето и да е другаде, но не от „Газпром“.
В Пловдив евродепутатът и съпредседател на ВМРО се включи в отбелязването на 119-та годишнина от избухването на Илинденско-Преображенското въстание. Тържественото честване се състоя пред паметника на героите в район „Южен“.

"Липсва диалогичността, с която сме свикнали, особено от партия ГЕРБ. Това, което което виждаме е, че те стоят твърдо на своята позиция, и каквото и да говорят синдикатите, не съм оптимист накъде вървят комуникациите. Ако публичният и частният сектор са скарани, то трусовете в държавата предстоят". Това заяви в интервю за предаването "Ден след..
Максималният размер на ваучерите за храна ще остане 200 лева месечно и през 2026 година, според проектобюджета за следващата година и това ще остане най-ниската стойност за страна-членка на ЕС. 835 000 са работещите в България, които получават ваучери. Таня Обущарова, главен секретар на Асоциацията на операторите на ваучери, коментира пред Радио..
Балансовите проблеми, свързани с проекта на бюджет 2026 и липсата на контрол, се дължат на олигархията, която е моделирала политическото и икономическото вземане на решения в своя полза. Тази теза изрази в предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив финансистът Кольо Парамов. Той подчерта, че влизането в еврозоната трябва да доведе до..
В този епизод тръгваме от твърдението „65% са против еврото, нали сме демокрация?“ и разглеждаме как формулировката на социологическите въпроси променя отговорите и смисъла им. Вместо да приемаме едно число като „волята на народа“, питаме: какво всъщност е било зададено – „харесвате ли еврозоната“ или „искате ли да се отмени валутният борд и..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..