Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

"Точно днес" на 26 август

Снимка: Архив

На финала на деловата седмица говорим за образование, училищни ремонти, политика и избори, но и за забавление -защото все още е лято ,а и е петък.

- Политическата ситуация в страната, тежкият инцидент с  автобуса, превозващ мигрантири, при който загинаха двама полицаи - и въпросите - за охраняването на границата ни, за трафикантите и чувството за безнаказаност, за причините и виновните за случилото се - много въпроси - в предизборна ситуация - въпроси към Тихомир Безлов, анализатор в Центъра за изследване на демокрацията.

-Какви са амбициите на партия "Възраждане" за предстоящия вот на 2 октомври? Темата ще коментираме с Ангел Георгиев, водач на листата на партията в Пловдив и Смолян.

-Преди началото на новата учебна година в две пловдивски гимназии започнаха ремонти, което ще наложи временно учениците да се преместят в други сгради - каква е създадената организация и какво включва реконструкцията на сградите на Националната търговска гимназия и Професионалната гимназия по битова техника - питаме директорите -Веселка Цекова и Гергана Георгиева.

- Във времето за култура - покана за поредния тридневен фест на Младежкия хълм - Shake that Хълм - Христина Йорданова разговаря с Тихомира Иванова, която е част от организаторите -сдружение "Творчески комплекс Инкубатор".

И на финала с усмивка - знаете ли кой е най-добрият приятел на човека? Разбира се - кучето, а  26 август е Световен ден на кучето!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Богдан Томпсън в "Добро утро, ден!"

В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив.  Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..

обновено на 28.11.25 в 18:15

Арт следобед с „Вход свободен“

В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..

публикувано на 28.11.25 в 09:30

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40