Понеделник сутрин започва с коментари и анализи на темите от деня. Започваме след новините в 6 часа и сме до 9:30 часа.
Точно седмица след поредните парламентарни избори неяснотите около съставянето на кабинет изглеждат все така мъгляви. Равносметката за тези седем дни е – протегната ръка от страна на първата политическа сила ГЕРБ към останалите партии, „Възраждане“ обявиха, че са готови да подкрепят само кабинет с техен мандат.
От „Продължаваме промяната“ представиха приоритетите, на които ще държат при евентуални преговори, но не и при мандат на партията на Бойко Борисов. И какво следва .... става все по трудно да се намери отговор на заплетената политическа ситуация у нас.
Има ли решение на сложното политическо уравнение – отговорът на този и още наболели теми търсим с политолога Ружа Смилова, както и с Никола Минчев от "Продължаваме промяната".
Ще се прехвърлим и в Богдан, което беше най-засегнатото карловско село след наводненията в началото на септември. Точно в понеделник пристигат първите фургони за живеещите в Богдан, които носят на хората и надежда за съвземане от бедствието. Колко време могат да бъдат обитавани временните жилища и къде ще бъдат монтирани, коментираме с кмета на селото Христо Иванов.
И още по темата с преодоляването на последиците от наводненията – общинските съветници в Карлово се събраха на извънредна сесия, за да дадат разрешение общината да изгради временни водопроводи в 3-те най-пострадали от наводнението села Богдан, Каравелово и Слатина. По темата говорим с кмета на община Карлово Емил Кабаиванов.
В разгара на есента и на прага на зимата търсим отговори на въпросите каква ще бъде цената на дървесината, доставките и доколко сериозен е проблемът с бракониерите. Разговорът е с инж. Здравко Бакалов от Южноцентралното държавно предприятие (ЮЦДП).
В минутите за култура ви срещаме с художничката Ваня Итинова.
В рубриката "Добро утро ден" гост тази седмица е проф д-р. Пенка Стефанова - началник на Клиниката по детска хирургия в УМБАЛ "Свети Георги". С нея разговаря Елена Крушкова.
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..