Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протести и прогнози в "Ден след ден" на 17 октомври

Пробивът под Водната палата в Пловдив за пореден път изкара на протест жители от квартала. Хората са категорично против, защото, според тях, новоремонтираният булевард „Марица юг“ ще се превърне в магистрала, а заради пробива ще се изсекат десетки дървета. От общината отново защитиха проекта, като определиха протестите като неоснователни.

В първия час на програмата чуйте възражденията на гражданите, експертното мнение на архитект Чавдар Тенев и становището на община Пловдив, обобщено в репортажа на Живка Танчева.

Служебният министър на земеделието Явор Гечев увери в Асеновград, че в България няма продоволствена криза, а цената на рекордно скъпото олио вече е достигнала своя пик. Антоанета Петричанска с репортаж по темата.  

Какви антикризисни мерки и какъв бюджет трябва да приеме новосформираното Народно събрание, за да защити хората от рекордната инфлация и високите цени? Отдалечаваме ли се от еврозоната заради двуцифреното поскъпване на живота? Темата ще коментираме с Георги Вулджев, главен икономист на Експертен клуб за икономика и политика.

Хакерска атака порази сайтовете на редица институции и медии в събота. Смята се, че тя е осъществена от „Килнет“, а прокуратурата ще поиска екстрадицията на хакера, който се сочи за автор на атаката. За последиците и за рисковете от подобни хакерски атаки ще говорим с доц. Златогор Минчев, експерт по киберсигурност.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч. Ще бъде интересно! 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57

Евро, имоти и думи в "Ден след ден"

Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...

публикувано на 22.05.25 в 14:56