Община Пловдив ще отпусне първите 20 000 лева за реконструкция на бившата сграда на БНБ. Това стана ясно след предложение на председателя на групата на ГЕРБ в общинския съвет Йордан Илиев. Зам.-кметът Величко Родопски увери Илиев, че сумата ще бъде включена в предложението за корекция на бюджета на следваща сесия.
Предстои да бъдат обсъдени всички възможности за това какво е най-удачно да се помещава в емблематичната сграда на ул. "Райко Даскалов".
„Сградата може да бъде музей, но може да се използва и да се направи мозъчен тръст в нея. Там да има ИТ специалисти, които се занимават с киберсигурност“.
Припомням, че вчера сградата беше отворена за посетители и предизвика голям интерес от страна на гражданите. Тя е паметник на културата. Проектирана е от швейцарския архитект Якоб Хайнрих Майер.
220 хиляди лева в помощ на пострадалите от земетресението в Турция са събрани за по-малко от 24 часа от пловдивският издател Манол Пейков. Вчера той отправи призив във Фейсбук профила си за съпричастност към бедстващите. Дарителите към момента са над 1500 души като в пунктовете в Пловдив и София продължават да пристигат дарения от сутринта...
Отменят въведените противоепидемични мерки за Пловдив и областта предсрочно от четвъртък. Това стана ясно след съвместно заседание на Областния оперативен щаб и медицинския щаб на РЗИ-Пловдив. Припомням, че действието им беше удължено до този петък включително. Причината е, че нивата на заболеваемостта са спаднали драстично сред всички възрастови..
Шофьорът, който блъсна и уби пешеходец в Пловдив, а след това избяга, излиза от ареста срещу парична гаранция от 3 000 лева. Решението е на пловдивските апелативни магистрати, които измениха решението на Окръжния съд. Инцидентът е от края на януари, когато при движение на заден ход, мъжът блъсна фатално с буса си 59 годишен пешеходец и след..
Затворен за движение и в двете посоки от 9,30 часа днес ще бъде участъкът на магистрала „Тракия" между 133-ти и 156-ти км, съобщиха от полицията в Пловдив. Причината са планирани дейности. Ограничението е до отпадане на необходимостта, уточняват от МВР. Полицейски екипи са на място и насочват автомобилите по обходни маршрути.
Националният институт по метеорология и хидрология издаде за днес предупреждение от първа степен - жълт код, за студено време и за отрицателни температури в 19 области на страната. В областите Видин, Враца, Монтана, Кюстендил, Благоевград, Перник и Смолян минималните температури ще са под минус 10 градуса, а в останалите области..