Днес с усмивка и много ведро настроение, ще ви изпитаме на таблицата по умножение :))))
Ще погледнем математиката откъм забавната й страна, и ще говорим за нея на разбираем език.
За тази цел извикахме помощ от приятел в лицето на най-бързо смятащия човек в света - българинът Илия Петров.
Наричат го още "жив компютър" и "най-бързото сметало в света". 85-годишният математик е от Плевен. Той може да се състезава, с което и да е технически средство по бързина, точност, да умножава и дели многоцифрени числа за секунди.
С този гений ви срешаме днес във "Вход свободен" веднага след новините в 14:00.
Очаквайте и традиционната за петък рубрика на Жоро Пеев "Четем с Радио Пловдив", както и последният за тази седмица "Виц на деня".
Няма как да пропуснем да поговорим и "За животните с любов", а към финала на предаването ще ви сервираме много забавление с децата от ДГ "Ралица" в Пловдив и свежите им разсъждения в рубриката "Усмихнат коментар".
Днес говорим за... мързела. Световният ден на мързела е 10 август. Легендата разказва, че денят се отбелязвал повече от 100 години. Коментираме въпроса с психолога Емилия Сотирова. Говорим и за събитието „Ден на младежта“, в Младежки център Пловдив, на 12 август. Елизабета Славчева ни разказва за програмата, която е цял ден до 22.00 часа..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Гостува ни Мира Мохсен, от фондация InBetween. Предстои второ издание на фестивала „Ние сме децата на реката“. Вход свободен. Очаквайте рубриките „На кино“ и „Четем с радио Пловдив“. Ще се опитаме да си обясним, защо хората преживяваме по-различен начин нещата, които ни се случват? Коментираме в рубриката „Брейнсторминг“...
Точно днес влиза в сила задължителното двойно етикетиране на цените заради въвеждането на еврото. В Пловдив магазините вече са готови, но на пазарите две трети от търговците и производителите на плодове и зеленчуци до последно задържаха етикетите само в левове. Даниела Добрева провери готови ли са пловдивските пазари за двойното обозначаване на..