Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Панаири „Ден след ден“

Опитът на община Пловдив да си върне контрола над Панаира от бизнесмена Георги Гергов е нещо като опит да се върнеш назад подарен подарък. Още повече след като той си го е взел и няма никакво намерение да го връща.

Вчера Гергов получи пълен контрол над акциите на Панаира, придобивайки акциите на Община Варна. Към неговия дял от 50% се добавиха 29% дялове на Община Варна и той вече има 79 % от акциите на Панаира. Това стана въпреки волята на Общинския съвет в Пловдив чрез своя представител в „Пълдин туринвест“, който се обяви против апорта на варненските акции в Панаира. Сега на ход е община Пловдив, която следва да обжалва решението. Само юристи могат да кажат каква тежка съдебна битка предстои, а прогнозите за изхода й са напълно неизвестни.

Днес припомняме друга, не по – малко значима и за жалост изгубена съдебна битка. През 2010 година тогавашният министър на икономиката Трайчо Трайков поведе битка с Георги Гергов в опит държавата да си върне мажоритарния дял в Панаира. Две години по- късно, през 2012 година, Върховният касационен съд окончателно остави Пловдивския панаир на Георги Гергов.

Тогава и сега – променило ли се е нещо и как се води битка за дружество, което държавата е поставила в забранителния списък за приватизация, но тя на практика се е случила? Темата ще коментираме с ексминистър Трайчо Трайков.

И още:

При ареста на кмета на Стамболийски Георги Мараджиев няма политически мотив, категоричен е шефът на областната дирекция на МВР в Пловдив Васил Костадинов. Аргументите за разследването, което от полицията водят от шест месеца, обобщава в репортажа си Севдалин Палаузов.

За атаките срещу български културни центрове в Република Северна Македония ще говорим с журналиста от Скопие Владимир Перев.

Ще чуем коментара по темата и на председателя на фондация „Българска памет“ д-р  Милен Врабевски. С него Антония Попова разговаря и за кампанията „От двете страни на границата, подкрепяща добросъседството между България и РС Македония.

Емил Костов ще ни заведе на фестивала "Дефиле на младото вино", чието 14-то идание започна в Пловдив.

Слушайте програма „Ден след ден" след новините в 15 до 17 часа!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13