Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пиян чужденец потроши стъклата на два автобуса и една маршрутка

| обновено на 30.11.22 в 14:15

Два автобуса на градския транспорт и маршрутка бяха вандалски нападнати тази сутрин около 6 часа на спирка в ж.р "Тракия". Те били спрели на спирка до паметника на Хан Крум. 

Изневиделица изскача мъж, видимо пиян или дрогиран. 

Първо изтръгнал чистачките и счупил предните стъкла на автобус 93, след което се прехвърлил на спрелия след него 25, счупил предното му стъкло и продължил към маршрутката, чупейки и нейното предно стъкло.

По чудо намя пострадали, въпреки, че във всяко от превозните средства е имало пътници, като една жена в автобус №25 е била непосредствено до страничното стъкло. То обаче не се е пръснало, защото било облепено с реклама, коментира Костадин Тотков - ръководител на автобусните превози във транспортната фирма.

Шофьорите са без наранявания, но силно стресирани. Все пак са успели да запазят самообладание и единият да изтича да 5-то РПУ, което е на няколко метра от спирката и да потърси помощ.

Дошлите на място полицаи са арестували буйстващия мъж. Той е американски гражданин, на 50 години, оказал е съпротива при зъдържането, но вече е прибран в районното и срещу него е образувано бързо производство. 

Щетите по двата автобуса са за около 6000 лева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След опасния ботокс и РЗИ Пловдив проверява козметичните центрове

Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив.  От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..

публикувано на 04.02.25 в 16:37

Свалиха с вишка работници, демонтиращи коледната украса

Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес.  Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив.  Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..

публикувано на 04.02.25 в 15:09

"Драгиев и Ко" ще ремонтира Голямоконарско шосе - етап II

Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..

обновено на 04.02.25 в 14:10

Мерките срещу грипа ще отпаднат от сряда в Пловдив и областта

Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване.  Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...

публикувано на 04.02.25 в 14:09

Пожар в апартамент в "Западен" взе жертва

Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката.  Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..

публикувано на 04.02.25 в 14:08