Новинарските заглавия не само от днес и вчера, но и от изтичащата си година събираме три дни преди Коледа в предаването „Ден след ден“ на 22-ри декември. Сюжета с разменените бебета в столична болница, протестите срещу приватизацията на Панаира, визитата на министъра за иновациите и растежа в КЦМ проследяваме във времето от 15 до 17 часа.
Ще си припомним и акценти от годината, свързани с войната на Русия в Украйна и последиците от нея, битката на тихия фронт срещу дезинформацията и троловете в интернет и усилията на един общински съветник от Родопи да направи етнографски музей в родопското село Ситово.
Чуйте акушер-гинеколога проф. Петър Петров, г-жа Протестиращата, както я наричат в община Пловдив – Лилия Йовчева, министър Александър Пулев, политолога Иван Чалъков, университетския преподавател и консултант по работа с данни д-р Никола Тулечки и бившия кмет на Марково Пламен Кабаков в ролята му на етнограф.
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..
Психолози вече говорят за пандемията "ботокс" като обществен модел, а здравните инспектори откриват нелегални количества в салони, които инжектират опасния токсин без право да го правят. Въпросителен и удивителен поставя темата, след като десетки жени се борят за здравето си, вместо гордо да носят новата си визия. За медицинските стандарти, етика и..