Сряда сутрин говорим по важни градски теми и следим националните приоритети в очакване на третия мандат.
Два дълго чакани проекта на Пловдив идват на дневен ред и днес общината организира обществено обсъждане за модернизацията на зоологическата градина и за реконструкцията на Дондуковата градина.
Идеята е двата зелени проекта да се финансират със средствата, пренасочени от пробива до Водната палата, който беше отхвърлен. Заемът е дългосрочен, в размер на 9,5 млн. лева и е договорен чрез Фонд за устойчиви градове по ОП „Региони в растеж”.
По темата ще говорим с кмета на район "Централен" Георги Стаменов и с директора на ОП "Зооветеринарен комплекс" Георги Божев.
Каква ще е новата година в политически план и ще се завърти ли отново колелото на поредица от парламентарни избори преди местния вот тази есен към който основните играчи вече гледат и правят сметки? Ще има ли правителство с третия мандат и кой ще предпочете президентът - ще говорим с политолога доц. Иво Инджов.
И за образование и бизнес ще говорим "Точно днес" с изпълнителния директор на Тракия икономическа зона в Пловдив инж. Пламен Панчев след срещата му с образователния министър проф. Сашо Пенов- какво трябва да се направи, за да може бизнесът с помощта на държавата и местните власти да ускори подготовката на средни кадри за индустрията.
Във "Великите европейци" слушаме Пламен Асенов и разказ за Робърт Бойл.
Преди всичко това трета поредна среща с госта ни тази седмица в "Добро утро, ден!" - Димитър Минев, директор на НБ "Иван Вазов" в Пловдив.
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...