Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шарена неделя с „Шейкър“

Опознай себе си, за да опознаеш другите. Това е една от задачите ни днес. Анализираме асцендента и правим връзката десцендента. За това колко са важни и каква част от нашата същност разкриват, говорим с астролога Венета Матева. И още нещо любопитно коментираме с нея, защо е важно къде отбелязваме рождения си ден? 

Гостува ни и психологът Даниел Троев. С него говорим за спокойствието и как да тренираме спокойствие? Как това е свързано с така наречения блуждаещ нерв, в нашето тяло? Какво е вагусов тон и защо е важно да го повишим?

Един френски философ казва, че истинската радост не идвала от спокойствието, богатството или похвалата, а от вършенето на нещо, което си заслужава. 

Започваме, след новините в 7 сутринта. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

На 5 септември "Точно днес"

Предпразнично и делово в петък сутрин коментираме важните теми и следим събитията с днешна дата и пловдивски адрес. Как вървят основните ремонти в града ще научим от разговора  на Антония Попова  с кмета на Пловдив Костадин Димитров, който ще присъства на пускането на движението на ремонтираното източно платно на бул."Васил Априлов". Какво да..

обновено на 04.09.25 в 16:27

Благотворителност и изкуство днес във "Вход свободен"

Днес Ви каним да оздравите тялото си и да подкрепите Акция "Жълти стотинки-деца помагат на деца" или казано с други думи - Благотворителна тренировка, която ще се проведе под зоркото око на Константин Иванов / WOW GYM/ на Гребната база в Пловдив на 7 и 21 септември  Валентина Минчева от Сдружение "Съзидание 2012" разказва повече за каузата за която..

публикувано на 04.09.25 в 09:16

"Точно днес" на 4 септември

РИОСВ даде зелена светлина за изграждането на цех за преработка на стари гуми в Перущица. Становището на екоинспекцията е, че допуска инвестиционното намерение и не е необходимо фирмата да предоставя Доклад за оценка въздействието върху околната среда. Решението предизвика неодобрението на местната власт. Припомням, че през юни беше свикана..

публикувано на 03.09.25 в 16:52

История и благотворителност във „Вход свободен“

В края на тази седмица отбелязваме 140 години от Съединението на България. С Калоян Станчев, уредник в Исторически музей-Пловдив, говорим за гостуващата в Асеновград изложба посветена на Съединението, която се открива днес, от 17.30 часа. Говорим и за едно благотворително събитие, футболен турнир за деца в Ягодово. Организатори са ФК „Лидер“ –..

публикувано на 03.09.25 в 09:30

Към близкото минало и реалните действия „Точно днес“

Третото утро на септември ще посрещнем с важните пловдивски теми, които ни отвеждат не само в различни посоки, но и поставят основни въпроси, свързани с паметта и развитието днес, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Броени дни преди началото на новата учебна година – къде ще учат учениците от Хуманитарната гимназия „Свети свети..

обновено на 02.09.25 в 16:24