В последното утро на деловата седмица ще говорим за пчелите и пчеларите, за хората и кучетата спасители и за надеждата -тук и на хиляди километри от нас в Турция и Сирия.
Днес Православната църква почита паметта на Св. Харалампий Чудотворец, епископ Магнезийски. Това е и денят, в който пчеларите отбелязват своя професионален празник. Преди честването в Пловдив ще говорим с председателя на Общинско пчеларско сдружение “Акация 1899” Николай Гайдов.
Пловдивска тема - за трафика в Южен и създадената организация след пореден участък, който ще бъде затворен за движение на МПС - кръстовището на бул. „Александър Стамболийски“ с ул. „Димитър Талев“ - подробностите ще научим от Георги Стоилов, директор на общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.
Поредно утро на тревога, очакване и съпричастност в съседна Турция. С разказа на един от българските спасители там Красимир Каракашев, ръководител на Доброволно формирование "Мейдей" , ще отидем в Караманмараш, един от силно пострадалите градове в южната ни съседка.
И за кучетата-спасители ще говорим, за способностите на четириногите ни приятели, които и този път спасяват човешки животи под руините - Емил Нешев директор ПСС при БЧК.
Цените на хранителните стоки и възможен ли е контрол от страна на властта или e поредeн предизборен популизъм - разговор на Паолина Комсалова с Адриан Николов от Институт аза пазарна икономика.
Традиционното събитие „Кариера и живот – защо в България?“ ще събере на едно място най-отговорните работодатели от страната и региона в Пловдив тази събота. Очакват се близо 1000 човека да посетят форума. Цялата информация в аванс и покана ще чуете в интервюто на Яница Марова с Андрей Арнаудов, един от водещите на кариерния форум.
Преди всичко е последната ни среща в рубриката "Добро утро, ден!" с Димитрина Левтерова.
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..
Динамична и цветна сряда ни очаква във "Вход свободен"! Отбелязваме Световния ден на културното многообразие, за диалог и развитие. Ще погледнем назад в историята на многовековния ни град, който всякога е бил дом на цветна палитра от различни културни общности. Ще ви разкажем за предстоящите събития от инициативата "Танц в сърцето на Пловдив". Елиа..
Празничното утро на 21 май ще посрещнем с камбанен звън от пловдивския храм „Свети Свети Константин и Елена“. Там ще бъде нашата колежка Елена Крушкова , която ще ни разкаже повече за празника и как пловдивчани го отбелязват. Двайсет и първият ден на месеца е изключително важен за над 50 000 зрелостници в цялата страна, които ще се явяват..
Финансов ресурс, мерен с число с дванайсет нули след него, вече имат не само най-богатите страни в света, но и България. Става дума за общото богатство на всички българи, което според проучване на Експертния клуб по икономика и политика, достига 1 трилион лева за първи път в историята. Ще говорим по темата с икономиста Стоян Панчев. Българската..