От днес за четири месеца се затваря за движение северното платно на бул. „Христо Ботев“ в Пловдив в участъка от автогара „Юг“ до източния полукръг на кръговото кръстовище. Причината е работата за пробива под Централна гара, информират от ОП „Организация и контрол на транспорта“.
Движението се извършва двупосочно в южното платно. Десният завой към ул. „Иван Вазов“ и бул. „Руски“ няма да е възможен. Надясно ще може да се завива по ул. „Любен Каравелов“.
Придвижването между светофара на Сточна гара и ул. Авксентий Велешки става за около 4 минути като автомобилите в района се движат в с 10 км в час, показа репортерската проверка на Яница Марова. Точно преди Бетонния мост движението става още по- затруднено, а колите спират в тапа, тъй като там то се пренасочва и трафикът става в Южното платно.
Част от шофьорите не знаеха, а други твърдяха, че няма как да избегнат участъка. Един от попадналите в задръстването каза, че от центъра до автогара юг се придвижва за 30 минути. Шофьорите на автобуси, които пристигат и заминават от автогара Юг, са възмутени, че трудно могат да минат през обходният маршрут. Причината е, че автобусите са големи, а по цялото протежение на ул. "Цанко Дюстабанов" има спрели автомобили.
Шофьори на два от сутрешните автобуси, които искаха да завият по бул. "Христо Ботев", пък преместиха обозначителните колчета, за да направят маневрата. Проблем имаше и с пътуващите в градските линии. Шофьори се наложи да спрат и да отворят вратите, макар и не на спирка, за да могат пътниците да отидат до спирката на централна жп гара и от там да се прикачат.
Основните обходни маршрути са през улиците „Авксентий Велешки" и „Любен Каравелов". Десният завой към ул. „Иван Вазов“ и бул. „Руски“ не е възможен.
Първите около 10-ина дни след затварянето на пътната отсечка фирмата, която изпълнява проекта за пробива, ще подготвя строителната площадка. Работата по пробива под Централна гара се очаква да продължи до две години. Петапно ще се затварят и други участъци.
По-късно пред журналисти зам.- кметът по транспорта Тодор Чонов също коментира, че тази сутрин е имало задръствания, а трафикът се е движел много бавно заради затворения участък на бул. „Христо Ботев“ при Централна гара. "Полагаме максимални усилия за облекчим ситуацията", увери Чонов.
Той посочи, че светофарната уредба вече е настроена в режим на мигаща жълта светлина, има и екипи на „Пътна полиция“, които при необходимост ще регулират движението. Нормално е да има такива трудности с придвижването, когато потокът от толкова много автомобили се вкара в еднопосочно движение, коментира зам.-кметът.
Той призова хората да си търсят алтернативни трасета, откъдето да минават, за да не стоят в пиковите часове в такъв трафик. Чонов припомни, че това е първият от общо 12 етапа от работата по пробива под Централна гара. Очаква се ситуацията да е най – тежка през пролетта, когато е предвидено да бъде затворен целият бул. „Христо Ботев“. Предвижда се през лятото да бъде затворен и Бетонният мост заради планираното му повдигане.
Кметът Здравко Димитров увери, че няма да позволи затварянето на моста, докато не бъде пуснато движението на бул. „Христо Ботев”. Кметът се извини на пловдивчани за причиненото неудобство, но подчерта, че проектите трябва да се изпълняват.
Предвижда се временната организация на движение да продължи до 13 юни.
От днес спира движението на маршрутките по маршрутните линии №5 и №8, които обслужват селата Труд, Строево, Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре в община Марица. Причината са протестите в селата Труд и Рогош, обяви превозвачът Петко Ангелов . Маршрутните линии се обслужват от осем микробуса. Ангелов не приема да бъде обвинянавн..
За днес е насрочено първото заседание на новия общински съвет в Пазарджик. То е с една единствена точка - избор на председател на местния парламент. Преди избора на председател на новия общински съвет, избраните общински съветници ще положат клетва за служба на обществения интерес. Изборът на председател на новия местен парламент ще даде яснота за..
Днес облачността над страната ще е разкъсана, предимно значителна над южните райони, където на отделни места ще превали слаб дъжд. Над Северна България облачността ще намалява често до слънчево време. В сутрешните часове на места в низините ще се образува мъгла или ниска облачност. Ще духа слаб, в Източна България и на север от планините – умерен..
Заради протестите в селата Труд и Рогош превозвачът Петко Ангелов от четвъртък спира движението на маршрутките и маршрутните линии №5 и №8, които обслужват селата Труд, Строево, Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре в община Марица. Жители на Труд протестират на сесията на община Марица Петко Ангелов каза, че той е постоянно..
Поредица от опити за телефонни измами е регистрирана днес в Пазарджишко, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР Мирослав Стоянов. Той уточни, че самотни възрастни хора са получили обаждания от номера на румънски мобилни оператори. Измамниците се представят за лекар, криминалист, прокурор, съдия или началник на полицията с молба за..