Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" на 14 февруари

Снимка: Радио Пловдив, Марин Данев

Новият санкционен списък „Магнитски“ бе допълнен с 5 нови български политици и бизнесмени. Имената на 4-ма от тях се свързват със „зловредното руско влияние“ в България. Какво означава допълненият списък за страната ни, ще коментираме с политолога Даниел Смилов.

Президентът Румен Радев заряза лозята в село Устина и заяви, че най-спешната задача на бъдещия парламент е да приеме антикорупционните закони. Според Радев списъкът с български граждани, санкционирани по "Магнитски", ще помогне в борбата с корупцията. Какво още каза президентът, обобщава Живка Танчева.

И още политика. Общинските съветници на „Автентична лява БСП“ и още 109 редови членове напускат БСП. „Оставаме социалисти, но напускаме партията на Нинова“, заяви председателят на групата съветници Николай Радев. От Градския съвет на БСП пък разпространиха декларация, в която твърдят, че не социалисти, а служители на едрия капитал напускат партията. Темата проследи Паолина Комсалова.

Кметът на Пловдив Здравко Димитров обвини общинските съветници, че не са подготвени за сесия и заради това градът губи средства. Той даде и конкретен пример с пречиствателната станция, разказва Антоанета Петричанска.

За 9-ти път в Пловдив представители на различни етноси пиха „кафе на толерантността“, като тази година то започна с едноминутно мълчание в памет на хората, загинали при земетресенията в Турция. За даренията, събрани за пострадалите, и за ритуала ще ни разкаже Яница Марова.

Бъдете с нас до 17.00 ч.! Ще бъде интересно!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" за безводието, археологията и трафика на хора

Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата. Според тях промените нарушават правото на ЕС. Къде е разминаването между българското и европейското законодателство и какво решение виждат юристите ще коментираме с пловдивския адвокат Венцислав Трендафилов. Той е експерт с дългогодишен опит в областта на международното..

публикувано на 29.07.25 в 17:00

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 29.07.25 в 15:10

"Вход свободен" - за лятото и неговите вкусове

Във вторник ще се отдадем на летни вкусове, емоции и каузи! каузи, които са смислени във всеки сезон, впрочем.  В поредния епизод на рубриката "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Таня Лазарова. Намираме се на място, което е свързано с огромната й любов към четириногите. ще чуем и любимата ѝ песен! Очаквайте новини от света на киното и..

публикувано на 29.07.25 в 09:30

„Точно днес“ – за еврото, политиката и младите лекари

Второто утро на седмицата ще посрещнем с важните теми от страната и Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“? Интересни въпроси в..

публикувано на 28.07.25 в 16:36

Усмихнат старт на седмицата с "Вход свободен"

На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата!  В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..

публикувано на 28.07.25 в 09:15