Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" към новите седем дни

| обновено на 19.02.23 в 17:04

Понеделник с програма "Точно днес" и акцентите, с които фиксираме важното за новата седмица.

Бавно вървим към нов цикъл от изборно говорене, защото политиците отново поставят темата за управлението, което ни очаква след 2 април. 

По технологията на изборните правила, за готовността на Пловдив, за регистрацията на листите на партии и коалиции - включваме Калоян Сухоруков 16-та РИК Пловдив град.

БСП и листата в Пловдив, след напускане на 115 партийни членове, разговор с лидера на социалистите Иван Петков, предложен да води червената листа в града.

България няма да въведе еврото от 1 януари 2024. Последиците и компромисите зад това решение коментираме с икономиста Георги Стоев, председател на Тракия Тех.

Регионалният исторически музей в Смолян, от днес до 28 февруари организира за малки и големи - творчески работилници за мартенички. Директорът Валентина Василева за инициативите в сектор "етнология" и новите изложби през 2023 г. Тя ще представи и работата им по откриването на Музей на духовността в село Широка лъка.

Антония Попова в зона "култура" ни среща с Росен Карамфилов. Младият творец разказва за новия му роман "Зов", чиято премиера е в понеделник, в Пловдив. 

"Добро утро, ден!" тази седмица представя Яница Марова със среща със спасителя - доброволец Георги Влайков от Пловдив. Тук той ще разкаже за мисията да спасяват хора под руините, след земетресението в съседна Турция. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по финансовите и екотеми

Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..

публикувано на 25.02.25 в 16:16

Все по- близо до ... "Ден след ден"

На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна  –  така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..

публикувано на 25.02.25 в 14:41

Цветно с „Вход свободен“

В очакване на Баба Марта... Няколко пловдивски читалища ще зарадват пловдивчани с истински празник на мартениците, на 1-и март, събота. Петя Маринова, секретар на читалище „Проф. Кирил Дженев-2018“ в Пловдив, разказва за инициативата. Ивайла Тодорова открива своята изложба „Палитрата на безкрайността“, в Elysium Plovdiv, отново на първи..

обновено на 25.02.25 в 09:37

Политически и социални измерения „Точно днес“

Политика като театър, политика като реалност. Нивото, което показват част от политиците в България не е лицеприятно. В същото време – точно те са изпратени в НС за да решават съдбата на страната. За всичко това ще говорим в 25-то утро на февруари, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще стане ли България част от еврозоната от 1..

публикувано на 24.02.25 в 16:49

Между напрежението и мира в "Ден след ден"

Между напрежението и мира се движим в следобедната програма на 24 февруари. Как можем да тълкуваме вандалските прояви при протеста на "Възраждане" в София и щурмът в столицата и очакваното в следващите дни продължение на подобни изблици на агресия?  Можем ли  три години по-късно все по-често да повтаряме думата мир , вместо война щом отправим поглед към..

публикувано на 24.02.25 в 15:01