В първото утро на седмицата поставяме най-важните теми, които касаят настоящето и бъдещето ни, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Една година от войната на Русия в Украйна. Близо ли е краят и възможен ли е на практика мирен план, който предлага Китай? Политическият анализатор и автор на рубриката ни „Великите европейци“ Пламен Асенов ще бъде наш събеседник по темата.
Танцът на цените на хранителните продукти у нас – спекула или първо правило на пазарната икономика? Икономистът Красен Станчев с отговор на въпросите.
Следим и подготовката за извънредните парламентарни избори на 2 април. Ще се случат ли всички условия за прозрачен вот? Това ще попитаме Стефан Манов, член на Обществения съвет към ЦИК.
И още теми в първото утро на седмицата:
С какъв бюджет ще разполага Фондация „Пловдив 2019“ тази година и ще гарантира ли финансовата рамка провеждането на значими фестивали? Заместник-кметът Пламен Панов ще бъде наш събеседник по темата.
В зона „Култура“ ще научим повече за изложбата в Градската художествена галерия, която ще представи внужителна колекция съвременно изкуство от Димитър Шопов. Кураторът Павлина Маринова ще ни представи най-впечатляващите творби.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица в рубриката ни гостува емблематичният бивш инспектор от КАТ Ботьо Гергинов. С него ни среща Елена Крушкова.
Бъдете с нас - за да поставим заедно началото на най-женската седмица от годината!
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...