Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дима Шопова в "Добро утро, ден!"

| обновено на 19.03.23 в 11:36

Тази седмица в „Добро утро ден“ сме в компанията на журналиста Дима Шопова. От вестниците, през радиото и телевизията до най- дългата част от нейната кариера  - като кореспорндент на БТА от Пловдив.

"Бетеанец завинаги" е титла, която тя получи преди да се оттегли и да смени динамиката на репортерското бързане с по- спокойно ежедневие, в което може да подреди спомените от стотиците срещи с известни и стойностни хора и събития.

В разговора с нея чухме истории за изкушението на морето, за скритите в папките на времето нейни стихове и есета, неслучайно говорихме за  кръвната й група, но най- вече Дима ни сподели истории зад микрофона, които могат да вдъхновяват, но и да разочароват.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Шумът в системите "Точно днес"

Скандали и ежедневни протести на различни професионални сектори съпътстват приемането на бюджета, а упоритостта на управляващите да не им дават ухо, нажежава обществената среда. След демонстрацията на парламентарната опозиция и бизнеса питаме докъде е възможно да стигне ескалацията. Социологът Евелина Славкова ще разтълкува знаците. С професора от..

публикувано на 26.11.25 в 17:39

За мирните планове „Ден след ден“

Много са критиките за използването на израза „война по пътищата“, с който се описват тежките пътни инциденти с жертви. Не по-малко са и предложенията какво да се прави, а потресът от трагедиите и усещането за безизходица ражда все повече спонтанни протести. Тежката катастрофа с трима загинали на Околовръстното шосе на Пловдив предизвика серия..

публикувано на 26.11.25 в 14:20

За красотата през годините днес във "Вход свободен"

Красотата ще спаси света, е казал Достоевски!  Как през годините е еволюирала женската красота, предстои да разберем в това издание на предаването "Вход свободен"!  Отговорите търсим от специалиста Мария Каварджиева. Тя и екипа на  Народно читалище „Мустафа Кемал Ататюрк – 2003“ Пловдив имат удоволствието да поканят всички дами на един..

публикувано на 26.11.25 в 09:30

"Точно днес" с протестите на деня

Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..

публикувано на 25.11.25 в 17:02

Проблеми, пари и празници - теми в "Ден след ден"

Поредна трагедия на пътя – 3-ма души загинаха, а 7-годишно дете се бори за живота си след жестока катастрофа, станала снощи на Околовръстния път на Пловдив. След тежкия инцидент бизнесът поиска спешни мерки и заплаши с протест. По темата говори Илиян Филипов , собственик на голяма транспортна фирма, пред Даниела Добрева.  За динамиката на..

публикувано на 25.11.25 в 14:45