Връщането към бюджет без толкова високи разходи продължава да е сред основните теми на обсъждане. В предизборна кампания тя неизбежно преминава и във взаимни обвинения за това кой и доколко е прекалил с щедростта с обществени средства в последните години и така е увеличил дефицита. За възможните ограничения в социалната сфера в условията на все още висока инфлация ще говорим с Иван Нейков, председател на Балканския институт по труда и социалната политика.
ЦИК прави днес симулация за това как ще се броят гласовете от изборите с видеонаблюдение на 2 април. Ще бъдат демонстрирани и новите устройства за контрол на броенето, вече оприличени на мобилни телефони. За обществения контрол за честността на вота ще стане дума в разговора ни с Никола Тулечки от Обединението за честни избори.
С представяне на късометражния филм „Защо аз“ пловдивската полиция започва кампания, адресирана до най-младите шофьори, за повече отговорност и внимание на пътя.
В международния ден за безопасност на храните разглеждаме темата с помощта на нутриционистът Мария Дойнова. Какви са здравословните и безопасни алтернативи за хранене, в отровената среда, в която живеем? Ще потърсим отговори на тези и други въпроси. Роза Дамасцена е богатството на България, с което можем да радваме сетивата си, но и да извлечем богати..
През юни политиците с наша помощ на избиратели, поставиха възможност да броим месеците и да очакваме резултати - от новото правителство на България. За редовния кабинет и за знаците, които даде договореното между ПП-ДБ и ГЕРБ говорим с политолога Георги Проданов . Продължаваме да търсим и двамата пловдивски представители в новото правителство - проф...
Години наред живеем и мислим през кризи. Затова и психичното здраве стана важна част от нашето осмисляне на света. В политиката в момента има откровени психопати, предупреждава психиатърът д-р Владимир Сотиров . С него ще коментираме личностните дефицити на политиците и психопатизацията на обществото. Ще говорим и за тенденцията да се лъже масово..
Очаквайте разговора ни с Надежда Алексиева, за събитието „Позитивното мислене – приятел или враг?“, на 8-ми юни, в Пловдив. С Христо Гачков, председател на Воден клуб Пловдив, говорим за серията от зелени събития на клуба. Говорим и за кино, както винаги, във вторник. Отделяме време за рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро..
Седмицата трябва да даде очакваните отговори и прогнози за най-коментираните събития - за редовното правителство, което НС ще гласува днес, за финансите и бюджета, за здравето и профилактиката и за лятното настроение - музика, танци, изложби в културния афиш на Пловдив. Ето и гостите в програмата ни до 9.30. - Политологът Георги Киряков преди..