Започваме новата седмица с важните въпроси за страната и за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Ще повлияе ли временната забрана за внос на стоки от Украйна върху инфлацията у нас? И какво да очакваме от новата седмица в политически аспект? Депутатът от ПГ на „Продължаваме промяната-Демократична България“ проф. д-р Христо Даскалов ще бъде наш събеседник по темата.
Нагласите преди връчването на първия проучвателен мандат за съставяне на правителство ще коментираме с Любомир Стефанов, политолог и университетски преподавател.
Кога ще приключат ремонтните дейности на улица „Брезовско шосе“ и ще ескалира ли отново напрежението сред търговците там, след като от понеделник се затваря за археологически проучвания нов участък? Търсим отговорите от археоложката Десислава Давидова и от заместник-кмета Тодор Чонов.
Поглед и върху държавната хазна. Служебното правителство внася проекто-бюджет в парламента с 12 милиарда лева дефицит. Какво означава това за страната и ще бъдат ли потърпевши гражданите? Икономистът професор Боян Дуранкев ще ни даде отговорите.
В зона „Култура“ изкуствоведът от Националната художествена галерия Анелия Николаева ще представи две нови изложби на Васил Чакъров-Чак, които ще се открият в Стара Загора и Пловдив.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува Ваня Велкова, пловдивчанка, доктор по психология, колекционер на автентични фолклорни костюми, основател и първи учител в Българското училище в Хамбург. С нея ни среща Паолина Комсалова.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..