Пролетното настроение, което носи април съвсем не е в синхрон с дилемите на родните ни политици, които трябва да решат уравнението за правителство. Коментираме ситуацията с мандатите, уговорките, кафетата, лексиката и неизбежната тема за парите и бюджета с политолога и университетски преподавател доц. Борис Попиванов.
Лидерът на ГЕРБ в Пловдив Иван Тотев ще бъде наш събеседник точно днес. Той ще каже какви изисквания имат към кандидата им за кмет на местния вот през октомври, още за управленските решения в мандата на Здравко Димитров, който дори се отписа от партията, както и въпросителните за Панаира и за стадион "Христо Ботев", част от темите на интервюто в 8,45 часа.
Отново по темата за гражданското недоволство към кариерите, този път пред Басейнова дирекция в Пловдив ще има протест на инициативата "Стоп на кариерата в Белащица". Къде ще са концентрирани исканията и какво ще скандират протестиращите от Белащица, Червен и Първенец, казва адвокат Снежана Стефанова.
Пловдивските акценти и в разговор за образованието. Фокусът е Пловдивският университет, промоцията на Педагогическия факултет в разговор с декана проф. д-р Владимира Ангелова, за интереса към педагогическите специалности, оказва се най-предпочитаните от кандидат-студентите, и реализацията на бакалаври и магистри.
Зона култура на Радио Пловдив разглежда голямата изложба с творбите на Васил Чакъров в галерия "Капана". Разговор с дъщерята на художника Домника Чакърова, която описва проекта на Ружа Маринска и художника Иван Савов, който цели цялостно представяне на огромното творчество на известния наш творец.
"Добро утро, ден!" е с разказа за България на д-р Ваня Велкова, която от години живее в Германия, с нея ни среща Паолина Комсалова.
Новата седмица и с темите, които ще ангажират общественото внимание: политика, здравеопазване, изкуство. Този четвъртък е обявен за ден на протест с апел, да не се купува нищо от хранителните вериги. Какво може да направи законодателят, ще питаме Цвета Караянчева , народен представител от Пловдив област и член на Комисията по земеделието,..
Днес в първата част на предаването ще ви срещнем с режисьора- кинодокументалист Петя Ангелова. Ще говорим за новите й проекти, магията на киното и историите, които животът пише по- невероятно от най- гениалните сценаристи. Във втората част на Клуб "Неделя" ще посрещнием всенародния любимец Владислав Карамфилов - Въргала, който предпримиерно ще..
В ранното неделно утро споделяме думите на един император философ - „Когато се събудите сутрин, помислете каква ценна привилегия е да сте жив – да дишате, да мислите, да се радвате, да обичате.“, ни казва Марк Аврелий. Колкото и клиширано да звучат думите му, във времето на изгубени стойности и през погледа на консуматорската ни същност днес,..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..