Световноизвестният диригент и цигулар Максим Ешкенази гостува в рубриката ни „Добро утро, ден!“ в най-светлата седмица за България, в която посрещнахме 24 май. Не скрива емоцията си, когато казва, че това е най-светлият празник за него.
„Ако имаме национално съкровище, това е нашият език“, категоричен е Ешкенази.
Максим Ешкенази продължава да дели времето си между България и САЩ. Той работи с едни от най-известните оркестри по света и у нас. На 24 май ще поведе похода на духа в Пловдив с концерта „Вивалди завинаги“ на Античен театър. Музикалното пътешествие в света на Антонио Вивалди е по повод празника на българската просвета и култура. Мащабната продукция, която проследява основните периоди в живота на гениалния италиански композитор, е с участието на Симфониета-Враца и актьорите Стефан Къшев и Борис Николов, а режисьор е Борис Радев.
Ешкенази, който е професор в Академията Колбърн, казва, че този концерт за него е специален, тъй като сред публиката ще има и пловдивски учители. Той е категоричен, че учителите, в един перфектен свят, трябва да са най-богатите и почитаните хора.
„Защото те са отговорни за бъдещето, а бъдещето е всичко. И трябва да им благодарим“, мотивира се Максим Ешкенази.
Световноизвестният диригент казва, че най-големият успех са децата му. И се оглежда в техните очи, защото са най-важни.
Максим Ешкенази с вълнение говори за Пловдив и признава, че е влюбен в този град.
„Пловдив има много, много история, която го прави цветен, жив и много любим град за мен“, казва световноизвестният диригент.
Максим Ешкенази обаче има и много хобита, които са далеч от музиката. Той е лицензиран пилот, обича да лети, а новата му страст е управлението на дронове.
В звуковите файлове можете да чуете интервюто на Антония Попова с Максим Ешкенази. И да ни слушате в ефир - всеки делничен ден в 7.30 ч. в "Добро утро, ден!". И отново в събота - от 8 до 9 ч.
Отложеният край на първото парламентарно заседание на 11 ноември постави на пауза държавата, а последният ден от работната седмица прави особен звучен актуалният за нормализирането на политическия процес въпрос ще успее ли подновеното гласуване да постигне заветните 120 гласа за избор на председател на Народното събрание. Всички други теми за неясни..
На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..
В Деня на християнското семейство Ви срещаме с усмивка, добри мисли и не на последно място с интересни събеседници! Първият такъв е психолога и психотерапевт Красимира Харлова, създател на Център за детска и фамилна терапия "Касиопея". За силата на семейството в миналото и днес, и защо модерната напоследък тенденция двойките да живеят на семейни начала,..
Точно днес ще продължим да търсим отговори на важните за обществото въпроси, от концентрацията на безпомощност в средите на народните избраници, до знаците, които сочат нови избори скоро. Разговор с политолога проф. Александър Маринов . Няма да пропуснем отбелязването в Пловдив на Деня на християнското семейство, 21 ноември. Разговаряме с Недка..
Десети ден вече няма кой да удари парламентарния звънец, за да приключи първото заседание на депутатите и да стартира законодателната им работа. В същото време булеварди и магистрали са блокирани и оглушени от клаксоните на таксиметровите коли срещу поскъпването в пъти на застраховката „Гражданска отговорност“. Инатът на политиците да отстъпят..