На 1 юни Пловдив се превръща в артистична сцена с реверанс към децата. Какво да очакваме в Международния ден на детето, който води началото си от Световната конференция по въпросите на детското здрве, състояла се в Женева през 1925 г. и какви събития, посветени на детските усмивки предлагат многобройните организатори от различни институции в града? Преди началото на събитията чуйте от Димитър Владимиров.
Сериозните отклонения, които дават политическите репери на държавата вече около две години, дотолкова обезвериха хората, че и тези, които са призвани да упражняват властта, и тези, които възприемат случващите се реални събития единствено като абсурден театрален фон за наивници, отдавна недоумяват кой и на каква цена ще задвижи лоста на управлението, за излизане от безвремието и хаоса.
Наред с обещаващите фрази за добронамерено партньорство в името на отговорността пред избирателите и високите политически цели, с бумеранга от изтеклите записи, демонстративната пренебрежителност към вторите мандатоносители, запазения имунитет в условията на ексалирал до крайност парламентарен и институционален антагонизъм, върви и очакването за някакъв смислен обрат напук на абсурдите.
За сигналите, които дават политическите разговори, какъв е възможният Кабинет за България, ще успеят ли да се разберат и на каква цена двете най-големи парламентарни групи - събеседник – политологът Страхил Делийски.
За странностите на политическия климат и ретранслирането на големите обществени теми до ежедневните проблеми на хората. Какво да очакваме, когато неглижирането на обществената среда притъпява сетивата за търсене на смисъл и превръща посланията на управляващите в политически шум – интервю с писателя Румен Леонидов.
В минутите за култура след 9 – разговаряме с Мария Иванова – ръководител на Балетно студио „Буратино“. В рамките на четири дни в Дом на културата „Борис Христов“ се провежда ХII Международен детски балетен фестивал „С любов към танца“ с участието на трупи от България Гърция, Турция, Сърбия и Италия.
Инициатор на събитието, което е част от Културния календар на Пловдив, е Фондация „Буратино балет“..
От синоптичката Анастасия Стойчева ще научим какво време ни очаква през месец юни.
А в рубриката „Добро утро, днес“ тази седмица гостува д-р Тотко Найденов – медик, писател и журналист, автор на над 55 книги.
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..
Днес коментираме споделянето на плановете, в рубриката „За и против“. За проактивните действия и защо на родителите им е трудно да пуснат контрола над децата си? Коментар в рубриката „Брейнсторминг“. Румяна Киризиева, от „БГ Бъди активен“, разказва за финала на проекта „Активно предизвикателство за училища“. И понеже морето, също,..