Това, което се случва в съдебната власт, винаги е част от политиката в България, категоричен е бившият правосъден министър Антон Станков. С него ще говорим за интересите в съдебната система, за изпирането на политици и за изострената битка между парламента и прокуратурата.
България е изостанала в строителството на нови ядрени мощности спрямо всички страни в Източна Европа. Спирането на въглищните централи налага страната ни да предприеме сериозни действия за изграждане на ядрени централи. Има ли България потенциал да развива ядрена енергетика и какви са реалностите за проекта АЕЦ „Белене“? Какви още са тревогите за бъдещето на българската енергетика ще питаме Иван Хиновски, председател на Българския енергиен форум.
И още:
„Този ден остава в историята“, обяви кметът Здравко Димитров. Той откри най-модерната пречиствателна станция в България именно в Пловдив. За мащабното съоръжение, погълнало 80 милиона лева, както и за проблемите по ремонта на градската ВиК-инфраструктура разказва в репортажа си Живка Танчева.
В днешния Световен ден на доброволния кръводарител Елена Крушкова ни среща с кръводарители, посетили мобилния кабинет до сградата на община Пловдив. Акцията по кръводаряване е тридневна, а мобилният кабинет ще е отворен от 9 до 13 часа и в четвъртък и петък.
В програма „Ден след ден“ ще сатне дума и за смисъла да търсим доброто, за хората, които безкористно подават ръка на човек в нужда или се борят за развитието на нашето общество. Фокусът ще са добрите хора на Пловдив, а поводът е награждаването на победителите в 12-тото издание на кампанията „Пловдив – град на доброто“, която е продължение на традиционната акция „Най-добър човек“. За кампанията, номинираните над 200 претенденти и за излъчението победители ще разкаже Йорданка Петкова, създател на инициативата „Пловдив – град на доброто”.
Днес започна и традиционният за Пловдив „Капана фест“, който ще продължи до неделя. При шатрите на моста над ул. "Гладстон" до Централна поща, където се сливат музика, занаяти и планинарство ще ни отведе Димитър Владимиров.
Програма "Ден след ден" започва след новините в 15 часа и продължава до 17. Слушайте ни!В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив. Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..
В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..
България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...
Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..