Не само по високите температури в Пловдив си личи, че е лято, но и по многобройните и качествени културни събития в Европейската столица на културата. За тях, а и за важните теми от обществения живот на страната, ще говорим в двайсет и второто утро на юни, ето какво ще чуете до 9.30 часа:
Подобрява ли се диагностиката и лечението на пациентите с редки заболявания в България? Председателят на Комисията по редки заболявания към Министерството на здравеопазването професор Румен Стефанов ще бъде наш събеседник по темата.
Ще говорим и за проекта на бюджет за тази година, който беше представен от финансовия министър Асен Василев. Ще затягаме ли за пореден път коланите? Икономистът Петър Ганев от Института за пазарна икономика ще ни даде отговор на този въпрос.
Ще говорим и за знаковите културни прояви в Пловдив.
Георги Иванов ще ни разкаже за програмата на международния фестивал „Дни на тракийската култура“, който се открива в Културен център „Тракарт“.
Очаквайте и интервю на Веселина Пеева с Иван Ланджев за книгата му с есета, истории и фрагменти „За неизбежната случайност“.
Ще ви разкажем и за още един фестивал – този път музикален. За трета поредна „Пътят към върха“ ще изпълни с музика „Бунарджика“. Откриването е на 24 юни, а повече за концертите ще научим от джаз музиканта Петър Салчев.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ще си припомним как започва утрото на световноизвестния аниматор Теодор Ушев.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..