Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опасни температури и финанси „Точно днес“

| обновено на 12.07.23 в 15:53

Оранжев код за опасно високи температури в Пловдив и Пазарджик е обявен за 13-ти юли, под този цвят ще мине и сутрешната ни програма, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:

Как да се пазим от високите температури и кои са рисковите групи, за които е необходимо специално внимание? По темата ще говорим с доктор Костадин Сотиров, председател на Сдружението на общопрактикуващите лекари в Пловдив.

Стотици българи от страната и чужбина се отправят към Рожен, където е церемонията по издигане на националното знаме на България на 111 метра височина. За историята на роженския събор и какво трябва да знаете, ако днес предприемате пътуване? Това ще научим от репортажа на Радостина Чернокова.

Оранжев код и за финансите на държавата

Засега е ясно – дългоочакваният държавен бюджет за 2023 година, който предстои да се гласува в пленарна зала няма да удовлетвори исканията за по-високи с 20% заплати в държавните сектори. Финансовият министър Асен Василев е категоричен, че 10% повишение ще получат само тези, които миналата година не са имали такова. До какво ще доведе това? Това ще питаме бившия вицепремиер Николай Василев – с външен поглед към финансовата рамка на страната, а също и Мартин Димитров, депутат от коалиция Продължаваме промяната-Демократична България и член на парламентарната комисия по бюджет и финанси.

В зона „Култура“ ще чуем интервю на Живка Танчева със сценаристката Петя Русева за първата й книга „Всички сме страници“.

Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ще си припомни гостуването на художника Атанас Маринчешки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 21 октомври

Вторник сутрин - теми с продължение и коментари на важните събития в Пловдив и страната. Европейската прокуратура разследва Община Пловдив по подозрения за измами с обществени поръчки, свързани с подобряване на градските зелени и обществени пространства в Пловдив. Става  въпрос за  реализирания проект в предишния мандат за близо 3 милиона лева за ремонт..

обновено на 20.10.25 в 17:04

Фасада и съдържание "Ден след ден"

Шекспировата комедия „Много шум за нищо“ забавлява зрителите вече четири столетия. Във високотехнологичния 21-век „забавленията“ се пренасят на други „сцени“, но свързаните с тях емоции остават. Мнозина ги определят като „буря в чаша вода“. За „шума“ и „водата“ ще говорим в програма „Ден след ден“ в днешния понеделник“. Ето и  темите : От рано тази..

публикувано на 20.10.25 в 14:51

Различен следобед с "Вход свободен"

Почти на финалната права на октомври споделяме следобедът си с Вас :))) и Ви отправяме покана за "Страшно забавно Хелоуин парти" :)) Куиз, конкурс и танци са предвидили организаторите от НЧ "Мустафа Кемал Ататюрк" в Пловдив. На 31 октомври ще очакват всички, които се осмеляват да бъдат част от "най-зловещото приключение" :))) Входът е свободен! Сердар..

публикувано на 20.10.25 в 09:20

"Точно днес" за политика и изкуство

Новата седмица с темите на програма "Точно днес": - Какво от политическото говорене може реално да доведе до резултати, как ще се случва преформатирането на властта, говорим по темата с политолога доц. Борис Попиванов, преподавател в Софийския университет. - Народният представител от БСП - Обединена левица Иван Петков ще представи визията на партията му..

публикувано на 19.10.25 в 17:30

Клуб “Неделя” в света на книгите

Днес в предаването посрещаме Красимир Лозанов от ИК “Жанет 45”.  Той ще бъде нашият специален литературен гид в света на книгоиздаването, който ще разкаже за най- значимите заглавия от последните три месеца , както от българската , така и от преводната литература.  За най- впечатляващите автори, завоювали успех сред четящите българи по време..

обновено на 19.10.25 в 10:25