Предложенията за промени в Конституцията, внесени от ПП-ДБ предизвикаха очаквано реакция от страна на колегите им в НС, така и от страна на експертите. Идеята за ремонт на най-важния документ на Държавата е с голяма давност във времето, но през последните месеци тя определя дневния ред на политическия и обществения дебат в контекста на война, икономически кризи и опасни разделителни линии.
Аргументите за спешността на предложенията за промени в Конституцията на Република България ще чуем от името на вносителите - заместник-председателя на НС и депутат от Пловдив Никола Минчев.
А след това и еспертно за заложените от ПП-ДБ промени в Конституцията и въпросите, които следват около тях – Борислав Цеков – доктор по конституционно право.
С различен знак, но в координатната система на конституционните промени е идеята за утвърждаване на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност като национален празник на страната.
По темата чуйте позициите на писателя и носител на многобройни литературни награди Христо Карастоянов и на скулптора и пловдивчанин Иван Тотев.
От разговора на Елена Крушкова с проф. д-р Евгения Христакиева – член на УС на Българското дерматологично дружество – повече за лечението на пациенти с умерен до тежък атопичен дерматит, което вече ще бъде безплатно за пациентите и ще се поема от здравната каса.
Колко близо е ЕС до дигиталното евро и каква ще е еволюцията на еврото – отговор на въпроса предлага рубриката „Евранет плюс“ с автор Силвия Петрова.
А в минутите за култура чуйте пианиста и преподавател в Абу Даби, ОАЕ Александър Чобанов, който представя и дебютния си албум „Еклектични звуци“, който вече звучи в няколко радиа в Америка и Азия и който почитателите на класическата клавирна музика могат да намерят на всички дигитални платформи.
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на държавен бюджет, след като държавната власт го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..