В първото утро на новата седмица проследяваме и говорим по най-важните събития от Пловдив, областта и страната, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Протестите на роднини и приятели на убития Димитър Малинов от Цалапицаотново ще протестират заради бавното разследавне на жестокото престъпление. Повече за готвените протести ще научим от репортажа на Живка Танчева.
За днес е насрочено общественото обсъждане на проекта за бюджет на Община Пловдив за тази година. Доволни ли са пловдивчани от рекордните над 655 милиона лева за града? Отговорите потърси Даниела Добрева.
Икономическият анализатор Светозар Гледачев ще направи подробен анализ на разпределението на средствата и ще ни каже дали заради заемите на Пловдив може да се стигне до увеличение на местни данъци и такси след изборите.
И още теми в утрото точно днес:
Нов политически сезон, нови изненади. Депутатите се връщат на работа на 1-ви септември, след като бяха прекалено тихи на фона на случващото се в страната. Следват ли изпитания и неизвестни пред управляващото мнозинство и ще продължи ли президентът Румен Радев атаката си срещу правителството? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов ще ни даде отговорите.
От какво е провокирано връщането на Васил Божков на родна земя и можем ли да очакваме нови разкрития за задкулисието у нас? Владимир Дончев, който е бивш депутат и бивш председател на парламентарната вътрешна комисия с анализ на ситуацията.
В зона „Култура“ повдигаме театралната завеса с разговор с актьора Стоян Радев, който ще ни разкаже за спектакъла „Мухите“ на Шуменския театър. Постановката ще се играе на Античния театър в Пловдив на 30 август, а в нея са поставени важни и днес теми.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ще си припомним гостуването на Петър Салчев.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..