По-малко от месец остава до старта на предизборната кампания за местния вот. Време на политически страсти и уверения затова как политиците мислят за Пловдив. Ще ги чуем в утрото на 7 септември, заедно с важните теми за града, ето за какво ще говорим във времето до 9.30 часа:
Политически катаклизми. Ще оцелее ли управляващото мнозинство след местните избори? По темата ще говорим с доцент Светослав Малинов, политолог и университетски преподавател.
Общинският съвет ще гледа предложението за придобиване от Община Пловдив на парка зад хотел „Санкт Петербург“, който в годините предизвика множество протестни действия с искания да се запази. То е на три групи в местния парламент, а повече за него ще научим от Владимир Кисьов, общински съветник от ВМРО.
С каква концепция за развитието на Пловдив ще се яви на предстоящите местни избори архитект Костадин Палазов, който е кандидат за кмет на БСП? Това ще разберем минути преди девет часа.
И още теми в утрото на 7 септември:
Пловдив отбелязва Международния ден на чистия въздух и синьо небе, а ние питаме – какво показват данните за чистотата на атмосферния въздух в града? Отговорите ще търсим от Вяра Колева, директор на Дирекция „Екология“ към Община Пловдив.
В зона „Култура“ ще говорим за изложбата „15 по 5“ на Дружеството на пловдивските художници, която се открива в изложбена зала „2019“. Повече за нея ще ни разкаже нейният куратор Христо Жеков.
А в рубриката ни „Добро утро, ден!“ ще си припомним гостуването на Атанас Маринчешки – художник и бивш полицай.
В сутрешната програма на Радио Пловдив на 10 юни ще говорим за важните теми на града, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: С бюджет от близо 4 милиона лева ще разполага тази година фондация „Пловдив 2019“, което е увеличение с близо 1 милион лева. Как ще се разпределят парите и какво ще получат срещу тях пловдивчани? По темата ще..
В днешното предаване "Ден след ден" говорим за: - еднодневните трудови договори, които трябва да решат дългогодишни проблеми с работната ръка в земеделието; - проверките в домовете за възрастни хора след ужасяващите разкрития за условията на живот в домовете в Ягода и Говедарци; - искането на учителите родители да бъдат глобявани,..
Понеделник, меко казано, не е любимият ни ден от седмицата и така е през целия ни живот. От понеделник винаги започват всички обречени на провал планове за кардинална промяна на живота, дали отказване от всичко вредно и нездравословно, или начало на грандиозни промени с вселенски мащаби, които забравяме още във вторник. И така до следващия..
В първия работен ден на седмицата говорим за злоупотребите в лева и евро. Пет граждански организации обединяват сили, за да предотвратят вълна от спекулативни цени на прага на влизането ни в еврозоната. Как ще следят и контролират процеса? Отговор на този въпрос дава Андрей Велчев от Сдружение за достъпна и качествена храна. И тази..
Световнопризнатият специалист по естествена история сър Дейвид Атънбъро, посветил целия си живот в изследване и любов към природата, казва: " Най-важното място на Земята не е на сушата.. ." И днес, на преклонна възраст думите му продължават мисията още от дете, да се грижим за природата, а гласът и лицето му се превръщат в запазена марка на любовта..