„Точно днес“ на 14 септември тръгва по пътеките на вярата, духовността и местната политика.
Към надеждите на вярващите, с перспективата на Кръстова гора в Родопите, разговаряме с йеромонах Серафим от манастира "Света Троица". Поводът е празникът Кръстовден, на който стотици богомолци се стичат в местността.
И още говорим за предстоящите кметски избори в края на октомври. За битката за местната власт малко преди началото на кампанията говорим с кандидата за кмет на Пловдив от ПП – ДБ проф. Ивайло Старибратов.
Коментар на политическата ситуация в града, за профила на кандидат-кметовете и възможните сценарии ще направи и журналистът Ваня Дрганова.
Говорим и за отпадането на забраната за внос на украинско зърно, която създаде напрежение между земеделския министър, депутатите и земеделските производители. Събеседникът е Людмил Работов от Националната асоциация на зърнопроизводителите.
Минутите след 9 часа запазваме за по-важните културни събития в града.
Тази неделя говорим с пловдивския поет Владислав Христов, който отбелязва поредния си успех. Премиера на „Пойни птици”, музикално-поетичен спектакъл, по текстове на Владислав Христов. Представлението е част от програмата на Друмеви театрални празници 2025. Мой гост е и Маринела Беделева, с която говорим за представянето на книгата ѝ „Камино..
За вярата - след избора на папа Лъв XIV. За драмата - на сцената и извън нея. За тротинетките. И за виното, и за цветовете на живота говорим на 9 май. Разговорите са с журналиста от радио Ватикана Светла Чалъкова и Богдан Милчев от Института за пътна безопасност. Репортажите са на Антоанета Петричанска, Стоян Терзиев и Живка Танчева. Те..
В последния делник обръщаме внимание на женската енергия и ...стреса! В "Уроци по щастие" разглеждаме именно стреса и техниките, с които да му противостроим. Консултант по темата е психолога Петя Георгиева. Срещаме ви със Захарина Тонева, за да разкажем за женската енергия, за необходимостта на жената, понякога да общува "по женски", защото това й..
Последното работно утро на седмицата посрещаме с важните теми за Пловдив и страната, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Каква е съдбата на ЕС на фона на значителните предизвикателства, както политически, така и икономически? В Деня на Европа говорим с професор Светослав Малинов, политолог и университетски преподавател. Готова..
Едра градушка с размерите на орех падна вчера, нанесе щети и унищожи голяма част от реколтата в няколко асеновградски села. За днес отново има обявени предупредителни кодове за опасно време. До кога ще продължат обилните валежи, гръмотевичните бури и градушките, ще питаме климатолога Симеон Матев . На специална церемония днес бе дадено..