Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" в последния петък на септември

Снимка: plovdiv-press.bg

В най – големия пловдивски район – Централен“, започват проверки за качеството на храната в детски заведения. Причината са сигнали на родители за доставяна храна за децата им със съмнително качество. Днешната среща по този проблем в кметството на район „Централен“ обобщава в репортажа си Живка Танчева.

Също днес с поста си се раздели директорката на пловдивското средно училище "Найден Геров" Диана Гавазова. Тя е уволнена дисциплинарно заради оценки, писани на починала ученичка. Паолина Комсалова припомня случая и мотивите за уволнението в разговор сначалника на Регионално управление на образованието Иванка Киркова.

След ремонт, продължил една година, днес врати отвори Националната търговска гимназия в Пловдив. Обновяването на сградата погълна над 1,5 милиона лева. Репортажът е на Даниела Добрева.

И пак, за образование, но обвързано с наука, ще стане дума в разговора с доц. Ангел Джамбов. Младият учен от Медицинския университет в Пловдив е участник в Европейската нощ на учените. Лекцията му в Пловдив е на тема „Дали животът в зелена среда ни прави по – здрави“.

Елена Крушкова следи посещението в Пловдив на президента Румен Радев, който ще се включи в националната конференция за редките болести.

В навечерието на откриването на фестивала „Тракийски мистерии“ ще говорим с драматурга на фестивала акад. Цветан Гайд.

Слушайте ни след новините в 15 часа по Радио Пловдив.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – за парите на пловдивчани и заплатите на съветниците

Най-важната тема тази седмица е свързана с парите на Пловдив. Как се разпределят те, за какво ще стигнат и в чий джоб ще потънат? Актуални въпроси преди сесията на ОбС в четвъртък, а във второто утро на седмицата търсим отговорите от нашите събеседници: Председателят на Правната комисия в местния парламент Слави Георгиев от групата на ГЕРБ..

обновено на 12.05.25 в 16:56

По пътя към еврото „Ден след ден“

Народното събрание очаква президентът Румен Радев да внесе искането си за свикване на референдум за еврото, както и мотивите за него. В същото време премиерът Росен Желязков призова парламента да отхвърли искането. Шокът след изненадващия ход на държавния глава ще коментират днес юристът доц. д-р Димитър Деков от Юридическия факултет на ПУ „Паисий..

публикувано на 12.05.25 в 14:53

"Вход свободен" на 12 май

Този месец се държи твърде трисмислено сякаш в унисон с международното положение. Май  плахо се приближаваме към лятото , но май е рано да се каже категорично, защото минималните прогнзни стойности на градусите май са  доста уклончиви и май мокрите синоптични предсказания внезапно се втвърдяват в градушки и то  по най- плодородните  места. Пловдив май..

публикувано на 12.05.25 в 09:25

"Точно днес" отново за еврото и референдумите

На банкнотите евро още от 2013 година има надписи на кирилица. В очакване на доклада през юни, и 12 години по-късно в България е пак актуална темата за референдум - дали искаме, или не да плащаме с единната европейска валута от 2026 година. Политическите нюанси на това решение на президента Радев ще коментираме с доц. Иво Инджов , политолог и..

обновено на 11.05.25 в 17:10

Цветен следобед с Клуб "Неделя"

В предаването днес Ви обещаваме цветно настроение, усмихнат следобед и разбира се интересни ефирни срещи! Първата такава е с п ловдивския спортен клуб „Севън Стормс“, които за втора поредна година представиха град Пловдив и България, и спечелиха сърцата на публиката по време на най-голямото световно събитие за мажоретни спортове - ICU World..

публикувано на 11.05.25 в 15:14