Във Велинград започва подмяна на водопроводната мрежа, която ще обхване 10 улици.
Досегашният водопровод е от 60-те години на миналия век, което бе причина за чести аварии и безводие в квартал "Каменица".
От години квартал "Каменица" в курортния град страда от безводие, особено в летните месеци. Честите аварии спираха водата в чешмите за седмици, а през останалото време хората там бяха на воден режим. Това предизвикваше чести протести, дори се стигаше и до блокиране на пътища.
На този етап ремонтът включва подмяна на 4678 метра водопроводни тръби, което обхваща 10 малки улици в квартала. Ремонтът включва и пълна подмяна водопроводната мрежа по главните улици на "Каменица".
Очаква се ремонтните работи да приключат до края на годината. След подмяната на водопроводната мрежа ще бъде подменена и надземната инфраструктура с асфалт и нови бордюри.
Здравните власти съобщиха, че няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед бе до 4 февруари, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...
От днес до края на месец март се затваря за движение ул. „Индустриална“, в участъка от кръстовището с бул. „Кукленско шосе“ до кръстовището с бул. ,,Александър Стамболийски". Причината са строително-монтажни работи по проекта на ВиК за Южния обходен колектор. Променени ще бъдат и маршрутите на автобусни линии 11, 17, 24, 37 и 166 .
Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив. От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..
Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката. Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..
Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес. Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив. Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..