Към пропаст ли отива здравеопазването с електронните рецепти и проблемите, които идват с тях и в каква посока ще поемат пациетите след грешките, неуредиците и затрудненията при закупуването на важни за тях медикаменти? Коментар по темата за електронното изписване на лекарствата търсим от Елисавета Котова от Националната асоциация на децата и младите хора с диабет.
Малко или много са 1 427 лева чист доход за издръжка на един работещ в днешно време? Питаме пловдивчани и специалисти. По темата – анкета на Даниела Добрева и разговор с Петър Мишев от Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ.
Да очакваме ли нова бежанска вълна от Близкия изток? Министърът на отбраната Тодор Тагарев коментира това в Пловдив. Посещението му за Деня на военния парашутист проследи Севдалин Палаузов.
До каква степен наивизмът може да бъде източник на наслада за сетивата. Веселина Пеева ще ни каже това в разговор с художника Стоян Божкилов.
Слушайте ни до 17 часа в следобедната програма „Ден след ден“, за да чуете още по тези и други теми.
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...