Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пускат за движение "Даме Груев" в началото на следващата седмица

| обновено на 24.10.23 в 06:50

Ремонтираната улица „Даме Груев“ в пловдивския район „Южен“ ще бъде пусната за движение в началото на следващата седмица. Това увери в интервю за Радио Пловдив управителят на фирмата изпълнител Бончо Бонев.

В момента се полага третият слой на асфалта, като през следващите дни ще бъде положена и маркировката. Има монтирано ново осветление и са изградени нови тротоари. Предстои по озеленяването да бъдат засадени и дръвчета“ – заяви Бонев.

Той подчерта, че само положеният асфалт струва 1 млн. и 600 хил. лева, което е една четвърт от общата стойност на строително-монтажните работи.

Гаранцията на проекта е 10 години – допълни Бонев.


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Гл. инспектор Иван Делибашев поема Второ РПУ

Функционалното изпълнение на този пост му е възложено със заповед на главния секретар на МВР, а днес Делибашев бе представен пред колегите си от директора старши комисар Станимир Калоферов. Иван Делибашев е роден през 1985 г. в Пазарджик. Завършил е магистратура в Академия на МВР по специалност „Стратегическо ръководство и управление на..

публикувано на 12.05.25 в 19:45

РИОСВ отхвърли изграждането на кариера край Първенец

Експертният екологичен съвет към РИОСВ-Пловдив отхвърли изграждането на кариера за пясък и чакъл край Първенец. Членовете на съвета единодушно приеха проект на решение, с което не одобрява реализирането на инвестиционното предложение за изграждането на добивна кариера. Сред главните основания са рисковете за водите и засягане на..

публикувано на 12.05.25 в 17:53

Фиксират таксата разрешително за строеж на 12 лв/m², бизнесът ще протестира

Таксите за издаване на разрешително за строеж в Пловдив да станат 7 лв./кв. м за еднофамилни сгради и 12 лв./кв. м за останалите. Предложението ще се разгледа на сесията на ОбС в четвъртък. Това съобщи кметът Костадин Димитров , след като в края на миналата седмица от строителния бранш го обвиниха, че планира драстичен скок на цената и..

обновено на 12.05.25 в 16:45

Отлагат таксата от 10 лв./час за паркиране в Стария Пловдив

Предложението да се сложи ограничение до 4 часа на престоя в „синя зона“, а таксата за спиране в Стария Пловдив да стане 10 лева на час няма да влезе за разглеждане на сесията на 15 май. Това съобщи на пресконференция кметът Костадин Димитров. Това става, след като преди дни от сдружението на хотелиерите в Стария град реагираха остро на идеята...

обновено на 12.05.25 в 16:45

Цветни килими украсяват Пловдив за 24 май

Пловдив ще бъде преобразен с килими от цветя в рамките на фестивала Флоропополис. От 23 до 25 май Цар-Симеоновата градина ще бъде изпъстрена с мащабни цветни килими, съставени от над 8000 цветчета и други изцяло естествени материали. Фестивалът се организира от Община Пловдив и има за цел да се превърне в ежегодна културна емблема на града. Първото..

публикувано на 12.05.25 в 16:32