Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Инциденти и други теми "Ден след ден"

Пореден инцидент с паднало дърво в Пловдив нанесе щети върху 10 автомобила в центъра на града, а вчера друго скършено дърво повреди джип в район „Западен“. За късмет при инцидентите няма пострадали хора.

Антоанета Петричанска ще ни разкаже за злощастната случка от тази нощ, ще чуем гледната точка на Георги Николаев от ОП "Градини и паркове", а с ландшафтния архитект Невена Цветкова ще коментираме евентуалните причини за зачестилите инциденти с паднали клони и дървета и в какво състояние е зелената система на града.  

Жители на Цалапица протестираха пред Съдебната палата в Пловдив, където днес започна делото срещу близнаците Динкови, обвинени, че са помагали в убийството на 24-годишния Димитър Малинов. Районният съд прекрати делото срещу близнаците Динкови и го върна обратно на прокуратурата. Стоян Терзиев обобщава информацията до момента.

Министърът на транспорта Георги Гвоздейков се запознава на място с работата по жп възел Пловдив, а новините от неговата визита ще ни съобщи Живка Танчева.

Днес БЧК чества 145 години от създаването си, като в Пловдив бе разкрит пункт за набиране на нови доброволци. За инициативата ще ни разкаже Даниела Добрева.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 часа! Ще бъде интересно!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по пътеките на вярата и политическите страсти

На Велики четвъртък християнската традиция повелява да се боядисват червени яйца – символ на Христовото Възкресение.  За символиката на днешния ден и традицията ще чуем отец Емил Паралингов от църквата „Света Параскева“ в Пловдив По пътя на яйцето ще тръгнем заедно с Невена Петрова и събеседникът й д-р Светла Ракшиева от Института по етнология..

публикувано на 16.04.25 в 17:00

"Ден след ден" на 16 април

Поредният вот на недоверие на правителството и дебатът по него ангажира днес депутатите. Променя ли се балансът на силите в управляващата коалиция, след като ДПС с лидер Ахмед Доган спря подкрепата си, а БСП поиска промяна на вече взетото решение за реакторите за АЕЦ Белене? Това ще е един от въпросите в разговора ни със социолога Павел Вълчев...

публикувано на 16.04.25 в 14:15

По средата с „Вход свободен“

Три са основните посоки в предаването. Ще ви запознаем с едно интересно изследване, на „BG Бъди активен“, което казва, че българите разпознават климатичната криза, но не вярват в решенията. Ласка Ненова щe ни каже повече. Уличният фестивал „6Fest“ предстои, от 24 до 27 април, в Пловдив, с карнавални шествия, огнени спектакли, живи статуи,..

обновено на 16.04.25 в 10:15

"Точно днес" - за финанси и тенденции

В сряда запазваме внимание към важните финансови новини на седмицата, преди да настъпят празниците. Говорим за готовността да влезем в еврозоната от 1 януари 2026, за митата, които Тръмп налага и за очакванията за ЕС, свързани с този финансов механизъм, ползван активно от САЩ - коментар на финансовия анализатор Цветослав Цачев . За втория вот на..

публикувано на 15.04.25 в 15:43

"Ден след ден" на Велики вторник

МВР предлага полицаи с цивилни коли да спират шофьори за проверка. Предлага се и възможност за плащане на глоби на пътя, веднага след установяване на нарушението. Защо се появява усещането за дежавю? Връщаме ли се към мутренските години – средата на 90-те, когато по пътищата вилнееха магистрални банди и прилагаха насилие? Как да спрем безумната..

публикувано на 15.04.25 в 14:59