Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Д-р Енчо Енев в "Добро утро, ден!"

| обновено на 03.11.23 в 17:08

Медик, който прави шпагат между академичната и традиционната източна медицина, основател на Международна организация за Фрактална медицина, член на борда на Съюза на учените в България, автор на десетки разработки, сред които и на нов метод за постигане на баланс, равновесие и саморегулация на различните структури в тялото.

Това е само малка част от визитката на д –р Енчо Енев, който ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден“. Говорим за медицина, но говорим и за манталитет и гражданско поведение, за ежедневните дразнители и за бучката захар в деня.

Д-р Енев е кореняк пловдивчанин, един от създателите на програмите за подготовка на елитни спортисти, създател на Център в Женева, чиято цел е да обедини древното знание и съвременната практика на лечение в медицина на бъдещето.

Радио Пловдив той влезе като у дома си, носейки даже семейни спомени за първите му години, защото е син на един от неговите създатели - Михаил Енев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Алтер его” - сатиричен уъркшоп в ефира

В поредното издание на „Алтер его“ смело залагаме на лятната схема. Очаквайте сатиричен уъркшоп! Алтер егото на водещия Краю Петровски, който твори в попрището на епиграмата, ще приложи взаимоучителния метод към госта Владислав Христов, който е изявен автор на хайку. Двамата ще разменят ценни съвети за това как се пише в тези два капризни жанра...

обновено на 05.07.25 в 11:39

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 04.07.25 в 15:53

Усмихнат петък с "Вход свободен"

Днес Ви срещаме с младата художничка Йоанна Здравкова.  “Абстрактна композиция” е изложбата, която открива на 12 юли в арт галерията на Пловдивски Културен Институт и която разкрива пред зрителя  свят, изграден от цветове, форми, усещане. За своя живописен език, в който всяка линия и багра изразява вътрешен импулс – емоция, мисъл или спомен..

публикувано на 04.07.25 в 09:30

Политика и филмови нощи "Точно днес"

В последното утро за работната седмица във фокуса на вниманието ни ще е вотът на недоверие към правителството „Желязков“, който ще се гласува. За дебатите по вота, политическите страсти и трусовете в ДПС на Доган, който продължават ще говорим с политолога Христо Панчугов. И ако на политическия терен има разделение по осите управляващи –..

публикувано на 03.07.25 в 16:51

Тодор Дърлянов в "Добро утро, ден!"

През тази седмица в "Добро утро, ден!" разговаряме с актьора Тодор Дърлянов от Драматичен театър - Пловдив . Той е заместник - административен директор на трупата.  В интервюто - от къде идва фамилията му и за разходките в чужбина, за младите хора и избора им да посещават спектаклите на нашия театър.  Актьорът казва, че този сезон е натоварен,..

обновено на 03.07.25 в 15:37