Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ на 22 ноември

Снимка: Михаил Косев

22 ноември измина седмица откакто политическите страсти се разгоряха по разнопосочни теми – вот на недоверие, напрежение в управлението и договорки, футболни страсти, които нахлуха на терена на правителството. И днес тези теми продължават да стоят в дневния ред на страната ни.

За поредния опит за гласуване на вота на недоверие на тема сигурност и отбрана, за очакванията от изслушването на Борислав Михайлов в парламента разговаряме с пловдивския депутат от ГЕРБ Радомир Чолаков.

И още - проектобюджет 2024 е във фокуса на вниманието на работодатели, синдикати, браншови организации. Разгледан беше на тристранния съвет за сътрудничество, а служителите по борба с градушките, ИАРА и областните дирекции по земеделие са в протестна готовност, ако в него не бъдат заложени средства за достойни възнаграждения. В сряда министър Кирил Вътев ще представи вижданията си по предложения бюджета пред комисията по земеделие, в четвъртък фермерски организации излизат на протест.

Има ли политика по доходите в сектор земеделие в проетобюджета за следващата година питаме Валентина Васильонова, председател на Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ.

Веселина Пеева ни води на графичната изложба на Румен Нечев, която се открива в галерия Аспект.

Говорим и за представянето на книга и фото-документална изложба „Фамилия Стамболови – за пътя, духа и делата“. За нея разказва авторът на книгата Даниела Стамболова.

В поредицата на Пламен Асенов „Великите европейци“ разказът е за семейство Щраус – баща и син.

Започваме след новините в 6 и сме до 9:30.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" за безводието, археологията и трафика на хора

Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата. Според тях промените нарушават правото на ЕС. Къде е разминаването между българското и европейското законодателство и какво решение виждат юристите ще коментираме с пловдивския адвокат Венцислав Трендафилов. Той е експерт с дългогодишен опит в областта на международното..

публикувано на 29.07.25 в 17:00

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 29.07.25 в 15:10

"Вход свободен" - за лятото и неговите вкусове

Във вторник ще се отдадем на летни вкусове, емоции и каузи! каузи, които са смислени във всеки сезон, впрочем.  В поредния епизод на рубриката "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Таня Лазарова. Намираме се на място, което е свързано с огромната й любов към четириногите. ще чуем и любимата ѝ песен! Очаквайте новини от света на киното и..

публикувано на 29.07.25 в 09:30

„Точно днес“ – за еврото, политиката и младите лекари

Второто утро на седмицата ще посрещнем с важните теми от страната и Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“? Интересни въпроси в..

публикувано на 28.07.25 в 16:36

Усмихнат старт на седмицата с "Вход свободен"

На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата!  В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..

публикувано на 28.07.25 в 09:15