Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 13 декември "Точно днес"

Снимка: pixabay

13 ден от декмеври посрещаме с настроение, а динамиката на средата на седмицата ще ни предложи различни теми и коментари по тях. 

С политолога  и университетски преподавател Любомир Стефанов ще погледнем към политическата картина и реакциите на управляващи и опозиция към бюджета, конституционните промени и темата „въздушен Шенген“.

"Искате ли Белащица, запазвайки статута си на село, да се отдели от Община Родопи и да се присъедини към Община Пловдив".  На този въпрос ще  отговорят жителите на селото на референдума в неделя. Редът и начинът за провеждане на референдума и  организационно-техническата подготовка трябва да се извърши от община "Родопи", както и финансирането. Процесът по гласуването ще се следи от Общинската избирателна комисия.  По темата говорим с кмета на община Родопи Павел Михайлов.

Книгата "Откачени съботи" на Елена Пеева-Никифоридис ще бъде представена тази вечер от 18 часа в  Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив.  За книгата, за балканските мъже и за родния Пловдив ще чуем разговора на Живка Танчева с писателката, която живее в Гърция. 

Художествена галерия „Станислав Доспевски” в Пазарджик отбелязва 200-годишнината от рождението на своя патрон Станислав Доспевски. Проявите започват от 18.00 часа, а какво включват ще научим от директора Леон Бабачев.

Във рубриката "Великите европейци" Пламен Асенов разказва за Шарл Азнавур.

Преди това е срещата ни в "Добро утро, ден!" с госта ни тази седмица Дани Каназирева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Ден след ден" на 17 февруари

Правителството „Желязков“ вече навърши 1 месец, а БСП, които са част от управлението, си избра на конгрес нов председател и ново ръководство. Накъде върви столетницата и какви са предизвикателствата пред властта, коментира политологът Татяна Буруджиева . Бойкотът на цените на 13 февруари бе повече от успешен, отчетоха днес организаторите и..

публикувано на 17.02.25 в 14:45

"Вход свободен" промените за добро

Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на  Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес.   В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...

публикувано на 17.02.25 в 09:30

Новата седмица "Точно днес" от 17 февруари

В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..

обновено на 16.02.25 в 17:26

С Левски в сърцето днес в Клуба

В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле.  На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..

публикувано на 16.02.25 в 15:11

Младост, идентичност и взаимоотношения в „Шейкър“

Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска,  международен треньор по  фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша.  Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..

публикувано на 15.02.25 в 16:05