От началото на Прехода у нас са сменени 24 земеделски министри. Смяната е средно през година и половина. В сектора има близо 200 организации, от които не повече от 50 са легитимни. Напрежението в земеделието е изкуствено създадено и се провокира заради политически дивиденти. А точно политиците са длъжни да намерят допирните линии, за да не загива този стратегически за икономиката ни сектор.
По темата кореспондентката ни в Пазарджик Невена Петрова предлага гледните точки на двама производители, според които част от протестите на земеделските стопани в момента са политически.
Земеделският протест стигна до София. 26 земеделски организации блокираха площада пред Министерския съвет, настоявайки за оставката на министър Кирил Вътев и преразглеждане на вече подписания меморандум. За протеста на жълтите павета ще чуем разказ от първо лице на Димитър Вършилов, протестиращ животновъд от пловдивското село Брестник.
За сбърканото законодателство в земеделието у нас, за грешките от последните години, катализирали протестите на стопаните и за препоръката да не бъдем повече католици от папата в ограниченията – разговорът ще е с бившия вицепремиер и зам.-министър на земеделието Меглена Плугчиева.
И още:
Бюджетът на Пловдив за тази година от над 680 млн. лв. раздели управляващи и опозиция в Общинския съвет още преди гласуването му, насрочена за сесията този четвъртък. Защо съветниците от БСП ще гласуват против финансовата рамка? Аргументите събра в репортажа си Яница Марова.
Три основни училища в Пловдив получават пари от Националния план за възстановяване и устойчивост, с които ще ремонтират и модернизират учебните си бази. Първата копка по проекта е днес, а за него ще разкаже в репортажа си Иванка Петкова.
Празнуваме днешния Световен ден на радиото на работните си места като ви информираме, забавляваме и образоваме.Радиото е медията, която достига до най - много хора по цял свят.
Слушайте и този следобед програма "Ден след ден" на Радио Пловдив. Започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..