Важни за Пловдив решения се очакват днес от общинските съветници. И въпреки че бюджетът за тази година от над 684 млн лева е с 28 милиона по-голям от миналогодишния, очаква се различните групи в ОбС да сблъскат позициите си за това как да се разпределят парите в градската хазна.
Аргументите „за“ и“ против“ между тезите на опозицията в местния парламент, че заложените приходи от местни дейности няма да бъдат изпълнени, и на кмета Костадин Димитров, че бюджетът изразява плавното преминаване от стария към новия мандат и отпушването на Пловдив от натежалите проблеми, муйте в репортажа на Антония Попова.
Деца помагат на нуждащи се чрез благотворителност. Фокус на инициативата е Средно училище „Св.Константин – Кирил Философ“, откъдето очакваме един от възможните отговори на въпроса колко важно е човек да е състрадателен и да прави добро – аргументи за благородните детски усилия събра в репортаж Яница Марова.
Датата 15-ти февруари свързваме с Международния ден в подкрепа на децата, болни от рак. Идеята на този ден е да се разпространи убеждението, че всяко онкоболно дете заслужава възможно най-добрата медицинска и психологическа грижа. Символът за съпричастност към децата, страдащи от онкохематологични заболявания, е златната панделка.
Напомняйки, че заболяванията при малките пациенти са лечими във висок процент и че страната ни предоставя адекватни условия и средства за лечение на малките пациенти, по темата търсим проф. д-р Мария Спасова - началник на Звено по детска онкохематология към клиниката по педиатрия в УМБАЛ „Св.Георги“.
Размисъл на една травматична тема от жестоко време предлага журналистката и авторка на книгата „За евреите и други демони. Епохи, етюди, есета“ Еми Барух. За човешкия път, който изминаваме, идвайки от „века, който дефектира, заради неспособността ни да съхраним и пренесем мълчанието“ около около болезнените факти, наред с крясъка и начина, по който разказваме собствената си история – интервю с авторката.
В минутите за култура след 9 ч. – интервю с авторката на книгата „Васил Левски: „Да възкръсне България с пълна свобода“ - проф. Вера Бонева преди представянето на нейния труд, посветен на малко проучени или пространно интерпретирани теми от живота и дейността на Апостола в Регионалния исторически музей Пловдив.
„Добро утро, Ден“ и в четвъртък гостува Виктор Янков от фондация „Пловдив 2019“.
Пътищата с тяхоното лошо качество и и шофьорите с нашето самочевствие,агресия или опасна плахост - картинката на опасността да се пътува в България. И тревогата, че всяка трагедия е поредна, всички мерки са предстоящи, всички провали са чужди... Ще говорим за тази поредица от несполучливи опити да се справим със себе си с Красимир Георгиев – председател..
За опасностите по пътища и зоните за паркиране говорим в първия ден от новата седмица. За чистотата и нейната липса - също. Около този периметър са темите и разговорите в следобедната програма "Ден след ден" на 14 април. Започваме с мерките, които подготвя общината, за да ограничи паркирането на автомобили в центъра на града и отиваме към широките..
Днес си говорим за книгата на психолога и регресионен терапевт Яна Аврамова-Атанасова – „Дарбата на душата“. Тя я представя, утре, в Пловдив. Очаквайте, след 14 часа. В рубриката „Орисници“, посоката е усещането за свобода във връзката. Рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев, е след 14.30 по традиция. Започваме,..
Започва Страстната седмица за православните християни, наречена още Седмицата на страданията. Всеки ден от тази седмица се нарича Велик. Тя е последната от Великденския пост и на всеки един ден от нея се извършват специални служби от църквата. С богослова доцент Мариян Стоядинов ще говорим за символите и християнската традиция, за вярата и смирението..
Именик и професор са днешните гости в Клуб "Неделя“! В първия час на предаването ще ви срещнем с Ясен Петров – един човек, отдаден на футбола и семейството с цялото си сърце и душа. Очакваме той да ни доближи повече до себе си, за да разберем на кого е кръстен, какво най-много го радва и натъжава в живота. Ще отворим дума за живота и..