На 26 март, денят на Тракия, програма „Точно днес“ поема по стъпките на важните събития.
Как изкуственият интелект може да бъде внедрен успешно в образованието и да е от полза и на учителите, и на учениците говорим в минутите преди 8 часа. Разговорът ще е с Весела Русева, регионален мениджър в Центъра за творческо обучение в Пловдив.
Осем месеца на управление с труден диалог, още по-трудни срещи за изпълнение на ротацията и призиви през медиите белязаха страната ни. На фона на това някак логично дойде и извънредното събрание на НС, на което ще се гласува отказа на Мария Габриел да състави кабинет. За безплодните разговори между ГЕРБ – СДС и ПП – ДБ, за риска от политическа нестабилност във време на световни конфликти и почти сигурно чукащите на вратата ни предсрочни парламентарни избори е разговорът след новините в 8 часа. Събеседник е депутатът от ГЕРБ-ДСД Радомир Чолаков.
И още две регионални теми – на сесията на 28 март пловдивските общински съветници ще гледат предложение, с което се променя подробния устройствен план за регулация и застрояване на квартал „Отдих и култура“. Предлага се терен от 600 кв. м. да бъде даден към църквата „Св. Николай“. Подробностите ще чуем от интервюто на Антония Попова с архитект Костадин Палазов.
Във вторник се гледа отложеното дело срещу близнаците Борислав и Валентин Динкови от Цалапица. Те бяха обвинени в укривателство при убийствтото на Димитър Малинов от същото село. Даниела Добрева разговаря с Антоанета Николова, адвокат на майката на Димитър.
В минутите за култура Веселина Пеева ни пренася в света на поезията. Една поезия, породена от войната, която отдавна е прекрачила видимите си граници. Именно за нея е книгата „Последният Буенос Айрес“ на Георги Гаврилов.
Преди всичко това е рубриката ни "Добро утро, ден". Тази седмица гост в нея е журналистът Ивайло Дернев. С него ни среща Живка Танчева.
Започваме след новините в 6 часа.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..