Политиката като театър, различни постановки видяхме през последния месец, а почти сигурен резултат от тях е, че отиваме на предсрочни парламентарни избори. Президентът Румен Радев ще връчи на 27 март втория проучвателен мандат за съставяне на кабинет на ПП-ДБ, но от ГЕРБ-СДС вече обявиха, че няма да участват в опити за съставяне на правителство. Защо се стигна до тази ситуация и предпоставена ли беше тя? Отговорите търсим в утрото на Международния ден на театъра, а наш събеседник по темата ще бъде професор Светослав Малинов, политолог и университетски преподавател.
Питаме и какви ще са икономическите последствия от политическата ситуация у нас. Ще говорим и за праекта на Закон за въвеждане на еврото у нас, какво ще се промени, ако действително страната ни влезе в Еврозоната от 1 януари 2025 година. По темата ще чуем финансовия анализатор Светозар Гледачев.
Във времето до девет трийсет ще чуете още:
Директорът на Драматичен театър-Пловдив Сюзанна Арутюнян за най-новия площад „Театрален“, който ще бъде открит в града. От нея ще научим историята на това място, както и каква е ролята на пловдивските актьори за развитието на театралното изукство у нас.
Ще обърнем внимание и на един тревожен факт, а именно увеличението на заболелите деца от скарлатина и варицела, което се отбелзява след ковид пандемията. Повече по темата ще научим от интервюто на Елена Крушкова с доктор Милена Панайотова, директор на Дирекция „Надзор на заразните болести“ в Регионалната здравна инспекция в Пловдив.
В рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов ще ни разкаже историята на Пабло Пикасо.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува колегата ни от „Под тепето“ Ивайло Дернев. С него ни среща Живка Танчева.
В седмицата, в която отбелязахме два големи християнски празника – Йордановден и Ивановден, обръщаме поглед към църквата. Решението на ВКС да бъде регистрирана българска православна старостилна църква предизвика вълна от недоволство. Застрашава ли това единство на православната църква и до какво може да доведе наличието на паралелна православна..
Нова година – нови, по - виски цени! Увеличени са сметките за ток, парно, газ и вода. Най-голямо е повишението при водата и парното. С растящите сметки за отопление расте броят на енергийно бедните у нас. Всеки четвърти българин не може да топли дома си, по този показател сме първи в Европа. Очертава се плащеща тенденция в България -..
Как да сме благодарни, когато животът ни изправя пред изпитания? Защо да сме благодарни, вместо недоволни и гневни? И още - как да изграждаме емоционална устойчивост? Отговорите на тези въпроси очакваме да разберем днес в предаването "Вход свободен" от Марияна Стракова. Тя е сертифициран йога преподавател, НЛП практик, ментор, пътешественик,..
Плавно минаваме към темите на 2025 година, част от тях влачим от 2024-та. Липсващият бюджет на държавата е проблем, който трябва да успокоят тактически в Народното събрание. Какво се очаква след като депутатите от бюджетната комисия приеха удължаване на действието на бюджета за 2024 година, ще питаме икономиста Георги Вулджев , който ще коментира..
Непоискана от потребителя услуга-така от потребителски организации коментираха предлаганото увеличение на цените на услугитена мобилните оператори, съчетано и с така нареченото „подобряване на абонаментния план“. По темата говорим с Габриела Руменова от онлайн платформата „Ние, потребителите“. Ще потърсим коментар и на направените от..