Когато извършваш една дейност често, се усъвършенстваш в нея. Доколко това важи и за провеждането на избори, за това ще говорим със Стоил Цицелков от Обществения съвет към ЦИК. Дали и гласоподавателите усъвършенстват в този процес уменията си да правят добър избор, за който да не съжаляват после, ще попитаме журналиста Веселин Стойнев.
На утрешната си сесия пловдивският Общински съвет ще разгледа бюджетна прогноза, според която в следващите три години общината ще ограничи вземането на нови заеми и ще се съсредоточи върху обслужването на досегашните. Антония Попова потърси за разговор Женя Петкова, заместник-кмет с ресор финанси.
Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ бе домакин на проява за кариерното развитие на студентите, а в УМБАЛ „Свети Георги“ бе открита обновената след ремонт клиника по кардиология.
Във вторник сутрин поглеждаме към думите, които ще бележат дните през следващите месеци - дефицит, данъчна политика, събираемост на приходите и ръст на разходите. За идеята на КНСБ за промени в данъчната система от догодина и последвалата остра реакция на КРИБ, за предизвикателството пред правителството да изпълни ангажимента си за ръст на..
Изборите за Общински съвет преподредиха политическата карта на общината, в която, освен град Пазарджик, са още 31 села. Малко над 35 % от избирателите дадоха гласа си на извънредния вот вчера. С най- голяма подкрепа е ДПС, следва ги коалицията, от която е кметът Петър Куленски -ПП ДБ, трета изненадващо се подрежда партия „Свобода“, едва след нея..
В понеделник ще Ви разходим до Асеновград, където Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ – Пловдив) и Община Асеновград канят всички граждани и гости на града на Празник на занаятите и вкусовете: традиции от сърцето на Биосферен парк „Червената стена“. Фестивалът ще се проведе на 17 октомври /петък/ в центъра на града...
Понеделник сутрин с актуалните теми и гласовете, които движат деня. Българският Червен кръст започва раздаването на пакетите „Подкрепа“. В Пловдивска област получателите са над 36 хиляди души. Как ще се осъществи кампанията и кои хора ще получат помощ, ще чуем от директора на областната организация Таня Георгиева . Преди сезона на грипа и..
Тази година известният пловдивски художник Матей Матеев празнува своя 80 годишен юбилей. С изложбата „Живот“ която откри тази пролет - той събра свои картини в Градската художествена галерия - Пловдив. Във вторник, от 18 часа в Първо студио на Радио Пловдив ще се състои премиерата на деветата му книга Случайник. Поетесата Елена Диварова ще..