В рубриката „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува професор Велин Станев – емблематичният водещ на култовото предаване „Велин рок блок“ по Радио Пловдив, който е и ръководител на катедра "Маркетинг и Международни икономически отношения“ във Факултета по икономически и социални науки към Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“=
Професор Станев е преподавател по комуникационна политика, пиар, реклама, масова комуникация, бизнес комуникация. Ръководител е на катедра.
Кариерата си като радио водещ започва от Радио Пловдив, после преминава в радио TNN, където е бил за известен период и програмен директор. Предаването му „Велин рок блок“ е в ефир вече 32 години, двайсет от тях по Радио Пловдив. Носител е на награда „Пловдив“ за журналистика за седмичната си авторска рубрика във вестник „Пловдивски труд“, която започва през 2001 година и продължава до съществуването на изданието. Гизихтите на Велин Станев бяха любимо четиво на читателите на вестника, а след това те се превръщат и в книга.
Велин Станев започва утрото си с чаша кафе. Разбира се, и с музика. Признава, че слуша ужасно много различни изпълнители и групи, и различни жанрове. На месец не пропуска да чуе поне по 60 албума.
„Аз слушам, защото в мен има някаква жажда за откривателство. Слушма огромно количество музика, моите приятели не могат да повярват“, казва Велин Станев.
Той смята, че и днес има много добри изпълнители. Велин Станев не скрива вълнението си от срещата си с голяма част от легендарните световни певци и групи. Признава, че няма никога да забрави срещата си със своя идол – Рони Джеймс Дио.
„Рони Джеймс Дио винаги ще бъде в сърцето ми, защото той е първият рок певец, когото съзнателно, рационално съм чул. И то в Рейнбоу. И съм казал „Какъв прекрасен глас! Кой е този човек?“, тогава съм бил някъде на 8 години. Тогава малкото дете, за първи път, е проявило някаква ранна форма на енциклопедизъм. Не просто да знае името на групата, а да разбере какви хора са тези“, казва Велин Станев.
Стигаме и до политиката. Професор Станев смята, че политическата сфера не е най-приятната в момента.
„Дори не е забавно вече да гледаме изявите на политиците. Аз не се забавлявам отдавна. По-скоро един горчив смях се поражда в мен“, казва с горчивина Велин Станев.
Известният преподавател признава, че никога не си пише пълно шест, защото е много взискателен към себе си. Рядко поставя отличен и на студентите. Пожелава на слушателите, ако може, да не им пука толкова много.
„Може би не трябва да се взимаме толкова сериозно. Трябва да се погледнем отстрани и да се радваме на живота“, заключва още професор Велин Станев.
Цялото интервю с професор Велин Станев можете да чуете в звуковите файлове.
Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска, международен треньор по фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша. Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..
Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..
Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :))) Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..
14 февруари събира празника на виното – Трифон Зарезан и по-модерният, но вече утвърден у нас – Свети Валентин. Обединява ги обаче едно – и на двата на масата присъства гроздовата напитка. Вино по българските земи се е произвеждало още преди 5000 години, а днес традицията продължават съвременните винопроизводители. Точно затова тема на разговор в..
Факт е, че цените се покачиха изключително много. Факт е, че цените изпреварват доходите. Факт е, че въпреки „увеличението“ с близо 100% на заплатите през последните 5 години, не сме по – богати. Усещането е илюзорно, защото живеем на кредит. Търговските вериги у нас продават с минимум 100% надценка, а монополната им спекула прави невъзможни..